Індекс корпоративної рівності 2024: хто увійшов у ТОП-10?
“Український індекс корпоративної рівності” оголосив результати цьогорічного національного дослідження.
Організація “Точка опори ЮА” представила ТОП-10 компаній, які досягли найвищих результатів у рейтингу.

Так, до цього списку увійшли такі компанії:
- Intellias;
- Shell Україна;
- Starlight Media;
- AB InBev Efes Ukraine;
- JTI Україна;
- Choice;
- Jabil Circuit Ukraine LLC Ужгород;
- ТОВ Форшнер Україна;
- MacPaw;
- Тева в Україні.
Ці організації, як зазначає “Точка опори ЮА”, не лише створюють умови рівності для своїх працівників і працівниць, але й активно підтримують принципи різноманіття, працюючи над подоланням гендерних, соціальних і культурних упереджень.
Лідером цьогорічного рейтингу стала українська IT-компанія Intellias, яка багато років поспіль демонструє ефективну реалізацію принципів рівності та комфортної корпоративної культури. Компанія впроваджує практики підтримки різноманіття, інклюзії та забезпечує рівну оплату праці, а також допомагає ветеранам і представникам вразливих груп населення. Таким чином Intellias підтверджує, що успішний бізнес може поєднувати високі стандарти людяності.
D&I координаторка компанії Intellias Марина Дудник зазначила, що принципи різноманіття та інклюзії є ключовими цінностями компанії. Вона підкреслила, що визнання в межах “Українського індексу корпоративної рівності” свідчить про правильний напрям їхньої діяльності. За її словами, Intellias прагне створювати умови, які сприяють як професійному, так і особистому розвитку кожного співробітника.
“Власним прикладом ми не лише мотивуємо інших, а й формуємо позитивну конкуренцію, що надихає дедалі більше компаній долучатися до створення людяних та орієнтованих на розвиток ініціатив”, – підкреслила Марина.
На другій сходинці рейтингу – компанія Shell Україна, яка інтегрує інклюзію у свої глобальні корпоративні стратегії.
Третє місце посіла Starlight Media, яка стала першою медіакомпанією в Україні, що розробила комплексний підхід до підтримки ветеранів на робочих місцях і впровадження гендерної рівності. Зокрема, у 2021 році компанія зробила публічну заяву на підтримку прав ЛГБТІК-спільноти, підтвердивши свою репутацію відкритого та відповідального бізнесу.
Організатори рейтингу наголосили, що “Український індекс корпоративної рівності” не лише дає змогу компаніям оцінити свої успіхи у впровадженні інклюзивних практик, а й сприяє їхньому розвитку, підтримуючи бізнес на шляху позитивних змін.
Нагадаємо, що громадська організація “Точка опори ЮА” запитала ЛГБТ-людей про те, чи розповідають вони про свою гендерну ідентичність чи сексуальну орієнтацію на своєму місці роботи. Результати опитування свідчать про те, що лише 25% людей, які взяли участь у глибинних інтервʼю, можуть відкрито чи напіввідкрито говорити про свою сексуальну орієнтацію.