Херсонська ОВА: Заповідника “Асканія-Нова” більше не існує, бо його знищили російські військові

Дата: 19 Серпня 2024
A+ A- Підписатися

Внаслідок дій російських військових на окупованій Херсонщині фактично знищеним лишився заповідник “Асканія-Нова”. 

Про це розповів очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін в інтерв’ю РБК-Україна. 

Ілюстраційне зображення заповідника. Фото: pulitzercenter.org

Заповідник заснували ще в 1898 році, і до повномасштабного російського вторгнення він був найбільшим степовим заповідником Європи.

“Асканія-Нова” перебуває під російською окупацією з першого дня великої війни, втім окупаційну адміністрацію там встановили лише в березні 2023-го. До цього управління та виплата заробітної плати проводилися з боку України, а більшість працівників продовжувала жити в окупації. 

За час окупації на території заповідника відбулося чимало подій, серед яких пожежі. Посадовці розповідали також, що росіяни вивозили з території рідкісних тварин. Їхня подальша доля невідома.

Останнє, що я чув, – вони вивозять тварин до Криму і до Росії. Тобто можна сказати, що заповідника більше немає. Пограбували вони його капітально”, – додає Прокудін. 

Російські окупаційні посадовці, розповідаючи про заповідник нині, кажуть, що там проводили експерименти вчені з країн НАТО. Це є відомим фейком російської пропаганди. 

Зі словами щодо повного знищення заповідника не погоджуються місцеві журналісти. Так, головна редакторка видання “Кавун City” Євгенія Вирлич каже, що “Асканія-Нова” існує, але “не в тому вигляді, в якому була і має бути”. 

“Вони відкрили його для відвідування, попередньо пограбувавши… Їм заповідник потрібен хоч у якомусь стані, аби використовувати у пропаганді. І той факт, що пан Прокудін сказав, що заповідника не існує, – це шикарний привід для росіян тепер казати: “Ха-ха-ха, вони брешуть, ось він, заповідник”, – критикує вона посадовця за комунікацію. 

Нагадаємо, що через російську агресію українська екологія зазнала збитків на кілька трильйонів гривень. Кореспондентка ZMINA з’ясовувала в Гаазі, як можна домогтися відповідальності за підрив, наприклад, Каховської ГЕС у міжнародних судах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter