“Хай насильство над жінками залишається тільки у фольклорі”: на вулицях Львова відбулась акція
У неділю, 3 грудня, активістки “Феміністичної майстерні” вийшли на вулиці Львова, щоб привернути увагу до проблеми насильства над жінками. На їхніх плакатах були вислови з українського фольклору, у яких згадувалося про припустимість насильства та знецінення жінок: “Кобила не кінь, баба не людина”, “Жінка не бита як коса не клепана” тощо.
Про це повідомили організаторки заходу.
“Попри сніг, мороз та повітряні тривоги ми готові говорити про те, що нам важливо! І закликаємо це робити наших підписників та підписниць. Протидія насильству над жінками – завжди на часі”, – йдеться в повідомленні.
За словами активісток, існує міф, що в українській традиції жінці відводилося лише якесь сакральне, особливе місце як берегині, матері. Проте правда інша: історично становище жінок в Україні було дуже плачевне.
Насильство над жінками було настільки нормалізоване, що знайшло відбиття навіть у приказках та народних піснях, цитати з яких учасниці акції використали на плакатах до акції “Хай насильство над жінками залишається тільки у фольклорі”.
“Дякуємо всім, хто долучився до акції: малюванням плакатів, своєю присутністю чи репостами. Ми з вами робимо важливі справи, і наш активізм має значення. Стежте за анонсами, ми готуємо для вас багато цікавих подій у рамках “16 днів проти гендерно зумовленого насильства”, – додали у “Феміністичній майстерні”.
Нагадаємо, що 25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, в Україні стартувала щорічна міжнародна кампанія “16 днів активних дій проти гендерно зумовленого насильства”. Щороку кампанія має нову тематику. 2023-го це “Інвестуй у попередження гендерно зумовленого насильства”. Внутрішня тема в Україні – “Жінки та дівчата під час війни”.
За інформацією ПРООН, від фізичного домашнього насильства в Україні страждають близько двох мільйонів людей. Більш як у 80% це насильство чоловіків проти жінок. Щороку від домашнього насильства гинуть 600 українських жінок.
Читайте також: Терпіти не можна, долати: що таке мізогінія і як вона стає першим кроком до насильства над жінками