Громадські організації закликають Раду Європи не повертати право голосу Росії

Дата: 14 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Повернення російській делегації права голосу в Парламентській Асамблеї Ради Європи стане небезпечним прецедентом, який приведе до ціннісної капітуляції Ради Європи.

Про це йдеться у відкритому зверненні до Ради Європи, яке підписали більше ніж 40 правозахисних громадських організацій, включно з Центром інформації про права людини.

Автори звернення зазначають, що Рада Європи є унікальною структурою, в основі якої лежать три принципи – права людини, верховенство права та демократія. Проте, як відмічають правозахисники, наразі організація запустила процес саморуйнації, одним з проявів якого є спроби повернення Росії права голосу в ПАРЄ, якого вона позбулася після окупації Криму.

У зверненні підкреслюється, що, незважаючи на низку резолюцій Ради Європи, ситуація із дотриманням прав людини на окупованих Росією територіях тільки погіршується. Разом із тим, в січні 2018 вже планується голосування з приводу повернення Росії права голосу.

Можливі причини подібних дій керівництва Ради Європи автори звернення вбачають у погрозах Росії вийти зі складу організації та припинити сплачувати внесок в бюджет. Та, на думку правозахисників, мотиви зберегти єдність, якими керуються ініціатори цього процесу, призведуть до протилежного результату.

“Мова йде не просто про те, що з легкої руки Ради Європи це стане першим значним послабленням санкцій проти Росії за ведення війни проти України, – наголошують активісти. – Це й розв’яже руки іншим країнам-учасницям Ради Європи, чим поставить під загрозу права мільйонів людей, які знаходяться під захистом Європейської конвенції з прав людини”.

Правозахисники закликають міжнародні та національні правозахисні організації зробити усе від них залежне, щоб запобігти поверненню Росії права голосу у Раді Європи.

“Дуже ймовірно, що у наступному році з Росії знімуть санкції. І ось вам технологія. Кремль шантажує Раду Європи погрозами вийти із організації та відмовляється сплачувати внесок в бюджет, допоки йому не повернуть право голосу в ПАРЄ. Завтра політичний комітет ПАРЄ, серед іншого, буде розглядати питання “відновлення діалогу з Росією”. Звичайно, що представники російської делегації запрошені. А до цього Росія та її союзники провели величезну дипломатичну роботу”, — пише на своїй сторінці у Фейсбук голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук. 

За її словами, із часів окупації Криму Росія не виконала жодної вимоги Ради Європи. І все-одно має реальний шанс тріумфально повернутися в ПАРЄ вже у січні наступного року.

“Якщо це станеться, то ми отримаємо перше значне послаблення санкцій проти Росії за ведення війни проти України. Війни, в якій майже кожного дня продовжують гинути люди та більше п’яти з половиною мільйонів людей змушені жити в умовах окупації”, — підсумовує правозахисниця.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter