Громадська рада при Мінветеранів вимагає відставки міністерки Юлії Лапутіної: чому?
Члени громадської ради при Мінветеранів висловили своє невдоволення звітом очільниці відомства Юлії Лапутіної за підсумками трирічної роботи. Громадськість вимагає звільнити посадовицю, бо не вважає її компетентною.
Про це вони розповіли в Українському кризовому медіацентрі.
Серед питань, які викликають найбільше невдоволення, рівень компетенції Лапутіної як менеджерки, низька якість реалізації проєкту “Помічник ветерана”, прогалини в організації реабілітації ветеранів, а також перенесення Національного військового меморіального кладовища з меж Києва до селища Гатне.
Щодо останнього ZMINA детально розповідала, як родичам загиблих військових спочатку обіцяли створити меморіальне кладовище в Биківні, але передумали.
Усі свої претензії громадська рада підготувала в окремій аналітичній довідці на 16 пунктів.
“Вони (посадовці. – Ред.) не можуть приховати, що повністю провалили роботу з ветеранами. Юлія Лапутіна провалила цей напрям, її управління не є ефективним і, навпаки, шкодить ветеранам, родинам. 5 грудня на засіданні комітету сказали, що підготують лист на голову уряду щодо її відставки. Це перший серйозний крок. Два роки ходять чутки, що її звільнять і готується заміна. Ні, не готувалась. За три роки її правління, а Юлія Лапутіна – найдовший міністр у справах ветеранів, ми бачимо, що інституція майже зруйнована. Ветерани не довіряють своєму міністерству. За них борються всі, окрім профільного міністра”, – каже членкиня правління громадської ради, очільниця благодійного фонду “Волонтерське Об’єднання “ВЕСТА”, дружина військового Богдана Левицька.
Своєю чергою голова громадської ради Дмитро Шатровський у своєму виступі наголосив, що громадськість втомилася, вимагаючи відставки Лапутіної.
“Так не може бути, тому що обороноздатність країни – це, зокрема, формування державної політики щодо учасників бойових дій, поранених і сімей полеглих”, – сказав він.
Нагадаємо, що за рік на майже 20% побільшало ветеранів, які відчувають зневагу суспільства.
Пересічні українці вважають основною проблемою ветеранів у майбутньому психоемоційну нестабільність, проблеми з фізичним здоров’ям або ж проблеми з простором, адаптованим для людей з інвалідністю. Водночас самі ветерани вважають інакше.
Також більшість опитаних роботодавців уже бояться, що на них вплине психоемоційний стан працівників-ветеранів, тож це заважає останнім у працевлаштуванні.