ГПУ закрила справу проти “Пацієнтів України”

Дата: 23 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

Генпрокуратура закрила кримінальне провадження проти благодійного фонду “Пацієнти України”.

Про це повідомляє прес-служба фонду.

Правоохоронці шукали в організації, яка опікується пацієнтами, зв’язки з ФСБ та докази фінансування “ДНР” та “ЛНР”. Справу закрили 14 листопада 2017 року у зв’язку з “відсутністю складу кримінального правопорушення”. 

“Ми з самого початку говорили, що ми не боїмось ніяких перевірок, бо нам нема чого приховувати. Дуже шкода, що нам треба було витратити майже півроку на те, щоб довести свою правоту”, – каже в.о. виконавчого директора фонду Інна Бойко.

У листі ГПУ є також причина відкриття провадження: “…внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за повідомленням в засобах масової інформації даних про розкрадання грошових коштів”. У фонді зазначають, що “Пацієнти України” ніколи не закуповували ліки та не займалися такою діяльністю, а сам Глобальний фонд, котрий регулярно залучає зовнішніх аудиторів для перевірки цільового використання коштів “Пацієнтів України”, ніколи не виявляв порушень.

11 жовтня 2017 до офісу благодійного фонду “Пацієнти України” прийшли слідчі Головного управління Національної поліції з ухвалою Печерського суду про вилучення документів. Фонд розцінив такі дії як тиск на пацієнтські антикорупційні організації.

Активісти пов’язували такі кроки правоохоронців з тим, що саме ці організації займалися просуванням реформи державних закупівель ліків та передачі цієї функції міжнародним організаціям. Ця реформа, за підрахунками Рахункової палати та антикорупційних організацій, щороку заощаджує Україні до 40 відсотків державного бюджету на закупівлю ліків.

24 листопада минулого року Апеляційний суд Києва відмовив благодійному фонду “Пацієнти України” у розгляді апеляційної скарги на попереднє рішення Печерського суду щодо проведення податкової перевірки.

У січні 2018 року фонд успішно пройшов позапланову податкову перевірку, призначену Печерським судом. Однак виявилося, що розслідування продовжувалось навіть після того, як ГПУ закрила справу в листопаді 2017 року, що є неправомірним, зазначають у фонді.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: