“Господині в щасливій родині”: як політики вітали жінок з 8 березня
Більшість привітань українських політиків та чиновників з 8 березня ніяк не стосувались гендерної рівності чи дискримінації жінок.
Підбірку недоречних привітань чиновників до 8 березня зробило “Громадське радіо”.
Президент України Петро Порошенко у своєму вітанні зазначає, що жінка – “символ доброти й любові, радості й тепла”, він також вважає, що краса врятує світ.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков переконаний, що 8 березня – “це свято тих, хто щедрістю свого серця допомагає … долати життєві перешкоди, надихає на нові звершення та героїчні вчинки, вселяє віру в те, що світ буде врятований і настане мир”.
Привітання голови Державної прикордонної служби Петра Цигикала та керівника Державної служби з надзвичайних ситуацій Миколи Чечоткіна починаються майже однаково. “Усе найсвітліше, що є в нашому житті, пов’язане з Жінкою – берегинею роду людського”, – ідеться у вітанні. Жінки несуть у світ життя, любов, ніжність та красу, вважає голова ДСНС.
Лідер Радикальної партії Олег Ляшко називає 8 березня “прекрасним жіночим святом”. На честь свята він у Києві роздавав троянди жінкам. “Роздали тисячу троянд, а хотілося б мільйони, щоб кожна українська жінка отримала по квітці. Наші жінки повинні бути гарні, щасливі та кохані. А 8 березня хочуть відмінити тільки імпотенти, які жлобяться жінці квітку подарити. Ми це свято не дамо скасувати!”, – сказав Ляшко.
Співголова фракції Опозиційного блоку в парламенті Олександр Вілкул переконаний, що “кожна жінка хоче відчувати себе захищеною і коханою, бути господинею в щасливій родині”.
Оппоблок вважає, що жінки “дарують любов і турботу, створюють затишок і порядок, наповнюють світ красою і щастям”.
В.о. Голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан називає жінок “чарівними і ніжними, сміливими та цілеспрямованими, лагідними та емоційними”. “Ви щоденно надихаєте нас, чоловіків, на нові досягнення та шляхетні вчинки. Кожного дня ви прикрашаєте цей світ своєю красою й добротою, ваша життєва мудрість, відповідальність та турбота створюють добробут і затишок для рідних та близьких людей, несуть гармонію у бурхливе життя колективів і організацій”, – ідеться у вітанні Продана.
Патрульна поліція у привітанні зазначає, що жінки – це “любов, мудрість, захист, підтримка, сила”, та бажає сімейного затишку.
А начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко вважає українських жінок-військових найсильнішими, бо вони “поєднують в собі мудрість та чарівність”. “Жінки в армії формують в нас, чоловіків, більшу відповідальність і зміцнюють силу бойового духу”, – написав він.
На думку кандидатки філософських наук та редакторки інформаційного ресурсу “Гендер в деталях” Тамари Злобіної, до українських депутатів ніяк не дійде мода на гендерну рівність.
“Я не вважаю вітання “тендітним” і “ніжним” доречним, бо кожне свято має свою історію. 8 березня починалося як день боротьби жінок за свої права і мало такий початковий зміст. У 1970-х роках Організація об’єднаних націй також вирішила відзначати цей день на глобальному рівні саме як день боротьби за права жінок, день відзначення досягнень і поступу у питаннях емансипації. Ця пострадянська традиція з тюльпанчиками, красою і ніжністю сформувалася історично, але вона не відповідає ані суті цього свята, ані світовим тенденціям, ані тому наповненню, яке хочуть бачити для цього свята емансиповані українські жінки”, – зазначає експертка.
8 березня у кількох містах України відбулися мітинги за права жінок. У Києві та Ужгороді ультраправі активісти нападали на учасників і учасниць Маршу жінок.