Google припиняє діяльність програм різноманіття та інклюзії серед співробітників
Google відмовляється від цілей щодо розширення найму представників з-поміж вразливих груп населення і переглядає свої програми, спрямовані на забезпечення різноманітності та інклюзії (DEI).
Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Співробітники компанії отримали електронні листи, у яких їх проінформували про скасування ініціатив, повʼязаних із DEI. Наразі Google вивчає розпорядження президента Дональда Трампа, яке обмежує такі програми в державних установах та серед федеральних підрядників.
У компанії зазначили, що переглядають зміни у своїх програмах, які необхідно запровадити для дотримання вимог. Утім, Google продовжуватиме відкривати та розширювати офіси у містах, де працюють представники різних соціальних і культурних груп.
Водночас материнська компанія Google – Alphabet – у своєму річному звіті прибрала формулювання про прагнення зробити різноманіття, рівність та інклюзію невіддільною частиною всіх своїх процесів, а також про намір збільшити кількість співробітників, які репрезентують демографічний склад користувачів.
Нагадаємо, що це не перша компанія, яка відмовилася від подібних програм з приходом Трампа до влади. Так, раніше компанія Meta оголосила про припинення своїх програм різноманітності, рівності та інклюзії, зокрема програм з наймання, навчання та відбору постачальників.
Віцепрезидентка відділу кадрів Meta Джанелл Гейл зазначила, що зміни в правовому і політичному ландшафті США змусили компанію ухвалити таке рішення. Вона також послалася на нещодавні рішення Верховного суду США, які, на її думку, можуть змінити підхід до програм DEI у майбутньому. Гейл пояснила, що термін “DEI” став обʼєктом критики, оскільки деякі вважають його практикою, яка надає переваги одним групам перед іншими.
Тим часом Рада директорів Apple порадила інвесторам проголосувати проти пропозиції акціонерів, яка передбачає скасування програм різноманітності, рівності та інклюзії (DEI).
Керівництво компанії виступило з такою рекомендацією після того, як Національний центр публічної політики надіслав їй листа, у якому згадувалися нещодавні рішення Верховного суду США щодо програм DEI. У листі зазначалося, що DEI нібито створює “судові, репутаційні та фінансові ризики для компаній” і може збільшити вразливість Apple до можливих судових позовів. У відповідь компанія заявила, що має програму, яка ефективно функціонує, і що пропозиція є непотрібною.