Геращенко прогнозує скасування “закону Савченко” вже у лютому

Дата: 23 Січня 2017
A+ A- Підписатися

У лютому Верховна Рада може скасувати так званий “закон Савченко”.

Про це заявив нардеп від “Народного фронту” Антон Геращенко в ефірі телеканалу “112 Україна” в неділю.

Він зазначив, що за “законом Савченко” достроково на свободу “вийшли шахраї і корупціонери”.

“Допущені помилки ми маємо виправити, і в лютому цей закон буде відмінено”, – зазначив Геращенко.

Нагадаємо, “закон Савченко” президент Петро Порошенко затвердив 23 грудня 2015 року. Він, зокрема, передбачає зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

У червні 2016 міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та міністр юстиції Павло Петренко запропонували парламенту відкоригувати закон в частині його поширення на рецидивістів і засуджених за тяжкі злочини. Вони заявили про значну кількість рецидивів серед випущених злочинців.

У правозахисній організації “Донецький меморіал” повідомили Центру інформації про права людини, що ініціатива влади внести зміни до згаданого закону є загрозою для головних принципів дотримання прав людини. По-перше, така ініціатива впроваджує дискримінацію за ознакою злочину. Також в організації підкреслюють, що рівень злочинності зазвичай залежить від соціально-економічної ситуації в країні та від ефективності роботи правоохоронних відомств, а не від числа колишніх в’язнів на волі. Коли загальне зубожіння в суспільстві зростає, число громадян, які наважуються порушувати закон, також зростає. До того ж, коли поліція при міністрові МВС Арсенові Авакові погано ловить злочинців – злочинність зростає.

Перший заступник голови Нацполіції Вадим Троян 15 вересня заявив, що 34 тисячі ув’язнених підлягають звільненню у 2016 році, відповідно до закону “Про вдосконалення порядку зарахування судом попереднього ув’язнення в строк покарання”, більше відомого як “закон Савченко”.

15 листопада 2016 року Верховна Рада відмовилася внести зміни в закон про зарахування 1 дня попереднього ув’язнення як 2 днів в термін основного покарання (“закон Савченко”), відповідно з якими норми закону не поширюватимуться на засуджених за тяжкі і особливо тяжкі злочини. 

За “законом Савченко” достроково вийшли  на волю суддя-“колядник” Ігор Зварич та екс-нардеп від “Батьківщини” Віктор Лозинський.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter