Генпрокуратура розслідує 15 справ про корупційні порушення суддів

Дата: 20 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Голову апеляційного суду Києва підозрюють у винесенні неправосудних ухвал та втручанні у систему документообігу.

Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури України, на даний час повідомлено про підозру щодо винесення неправосудних рішень 15 суддям у 14 провадженнях, ще 8 обвинувальних актів щодо 8 суддів скеровано до суду.

Зокрема, Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України 10 червня оголошено підозру голові апеляційного суду Києва у винесенні завідомо неправосудних ухвал у справах та незаконному втручанні в роботу автоматизованої системи документообігу суду за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 376-1, ч. 2 ст. 375 КК України.

Також Генеральною прокуратурою України 2 червня направлено до апеляційного суду Києва для визначення підсудності обвинувальний акт стосовно судді Печерського районного суду Києва, який виніс завідомо неправосудне рішення, унаслідок чого громадянку позбавлено права власності на майно.

Крім того, зараз здійснюється досудове розслідування у 15 кримінальних провадженнях стосовно 13 суддів, п’ятьом з яких повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних корупційних правопорушень, пов’язаних з одержанням неправомірної вигоди.

Також продовжується розслідування за фактом одержання суддями апеляційного суду Києва неправомірної вигоди в розмірі 800 тисяч доларів за постановлення завідомо неправосудних рішень в інтересах учасників злочинної організації Сергія Курченка.

Нагадаємо, за даними Центру політико-правових реформ, раніше лише двох суддів, яких було визнано винними в ухваленні  неправосудних рішень, засудили до реального відбування покарання – решта були або звільнені від відбування покарання з випробуванням, або через закінчення строку давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: