ФСБ заявила про затримання трьох осіб у Херсонській області у “справі кримськотатарського добровольчого батальйону”

Дата: 28 Травня 2023
A+ A- Підписатися

ФСБ заявила про затримання трьох громадян України на території тимчасово окупованої Херсонської області за підозрою в участі у кримськотатарському батальйоні ім. Номана Челебіджіхана.

Про це інформує Кримська правозахисна група з посиланням на пресслужбу російської спецслужби. 

“ФСБ за підозрою в участі у діяльності незаконного збройного формування затримано громадянина України 1964 року народження та двох громадян Росії 1971-го та 1981 року народження”, — мовиться у повідомленні ФСБ.

Дані затриманих не вказано. За версією окупаційного “слідства”, чоловіки нібито вступили до батальйону 2016 року.

Відносно затриманих порушено кримінальні справи, їм загрожує до 15 років позбавлення волі.

Кримська правозахисна група вказує, що за обвинуваченнями в участі в батальйоні імені Челебіджіхана в тимчасово окупованому Криму росіяни позбавили волі не менше 15 осіб, зокрема, громадян України, викрадених російськими військовими на Півдні України після 24 лютого 2022 року.

За останніми даними Представництва президента України в Автономній Республіці Крим, Росія незаконно утримує 182 кримських політв’язнів, серед яких 116 кримських татар.
 
За оцінюванням правозахисної організації “Крим SOS”, щонайменше 35% вироків нинішнім жертвам політично вмотивованих кримінальних переслідувань у Криму ухвалено після початку повномасштабного вторгнення. Здебільшого це люди, яких обвинувачують у нібито причетності до ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” або добровольчого кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджіхана.
 
“Крим SOS” указує, що сумарний термін жертвам політично вмотивованих переслідувань у Криму за рік повномасштабного вторгнення становить 699 років і 9 місяців.
 
Правозахисна організація наголошує, що ігнорування воєнних злочинів російських окупантів призвело до погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму. А відсутність реакції міжнародної спільноти на окупацію Криму та подальші злочини окупантів полегшили Росії завдання з перетворення півострова на плацдарм для вторгнення на материкову Україну рік тому.
 
Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.
 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter