ФСБ затримала та звинуватила кримчанина в участі в кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджихана

Дата: 14 Березня 2023
A+ A- Підписатися

ФСБ затримала 39-річного кримчанина, звинувативши його в нібито участі в кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджихана.

Про це інформує Кримська правозахисна група з посиланням на пресслужбу ФСБ. 

 

Російська спецслужба повідомляє, що “2016 року чоловік добровільно вступив до батальйону ім. Номана Челебіджихана. Окупанти вказують, що, маючи реальну можливість добровільно вийти з його складу, чоловік не звернувся до правоохоронних органів із заявою про це, в такий спосіб продовживши свою злочинну діяльність щодо участі в батальйоні.

Кримінальну справу порушили за ч. 2 ст. 208 КК РФ (“Участь у незаконному збройному формуванні, яке діє в цілях, що суперечать інтересам Російської Федерації”). Санкція цієї статті передбачає покарання до 15 років позбавлення волі.

Як відомо, за обвинуваченням в участі в батальйоні імені Номана Челебіджихана в Криму Росія незаконно позбавила волі щонайменше 15 громадян України. 

Кримська правозахисна група нагадує, що переслідування осіб, які не є злочинцями з позиції українського законодавства, – це порушення ст. 7 Європейської конвенції з прав людини (покарання лише на підставі закону), оскільки за міжнародним гуманітарним правом РФ не має права застосовувати своє кримінальне законодавство на тимчасово окупованій території.
 
За оцінюванням правозахисної організації “КримSOS”, щонайменше 35% вироків нинішнім жертвам політично вмотивованих кримінальних переслідувань у Криму ухвалено після початку повномасштабного вторгнення. Здебільшого це люди, яких обвинувачують у нібито причетності до ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” або добровольчого кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджихана.
 
Детальніше про цей тип кримінального переслідування ZMINA пояснила англійською та українською мовами.  
 
КримSOS вказує, що сумарний термін жертвам політично вмотивованих переслідувань у Криму за рік повномасштабного вторгнення становить 699 років і 9 місяців.
 
Правозахисна організація наголошує, що ігнорування воєнних злочинів російських окупантів призвело до погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму. А відсутність реакції міжнародної спільноти на окупацію Криму та подальші злочини окупантів полегшили Росії завдання з перетворення півострова на плацдарм для вторгнення на материкову Україну рік тому.
 
Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter