ФСБ тиснуло на кримчанина Аблямітова, обвинуваченого в участі в нацбатальйоні – адвокат
У “Кіровському районному суді” обвинувачений в участі у кримськотатарському батальйоні Номана Челебіджихана (ч. 2 ст. 208 КК Росії) Меджит Аблямітов заявив про психологічний тиск від співробітників ФСБ після його затримання.
Про це в Крим.Реалії розповів адвокат Айдер Азаматов.
У “суді” Аблямітов заявив, що до початку його допиту у слідчого в серпні 2020 року, до написання явки з повинною, з ним розмовляли троє оперативних співробітників ФСБ. Вони вказували йому, які надавати свідчення та чинили психологічний тиск, через які громадянин України дав неправдиві свідчення.
Повідомляється, що державний обвинувач заявив, щоб витяг з протоколу із сьогоднішніми свідченнями Аблямітова з якимось запитом надіслали в незаконне “Управління ФСБ” для проведення службової перевірки щодо оперативників, про яких вказав Аблямітов.
“Після отримання результатів перевірки, пов’язаної з психологічним тиском у цьому процесі, судове засідання буде відновлено”, – додав адвокат.
Він зазначив, що під час допиту в “суді” Меджит Аблямітов розповів про подробиці участі у формуванні “Аскер”.
Під час допиту Меджита Аблямітова ми фактично з'ясовували ті самі обставини, які Меджит мені розповідав на етапі слідства. Він ще раз зазначив, що ніколи не брав у руки зброю. Коли він перебував у складі формування "Аскер", що входить до складу батальйону ім. Номана Челебіджихана, він дійсно ходив у наряди, спільно із співробітниками Держприкордонслужби України.
Айдер Азаматов
Також Меджит розповів, що під час перебування в підрозділі “Аскер” вони якийсь час приділяли вивченню законів України, щоб було легше нести службу з працівниками Держприкордонслужби України.
За інформацією адвоката, Аблямітов заявив на “суді”, що займався господарсько-побутовою діяльністю, і в жодних тактичних заняттях і навчаннях участі не брав.
Наступне засідання незаконного “суду” у цій справі призначено на 23 березня.
Напередодні допитаний свідок Айдин Мамутов, що ФСБ давало йому на підпис протоколи допиту і не дозволяло їх читати.