Freedom House назвала Росію найбільш антидемократичною силою

Дата: 24 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Росія за останнє десятиліття продемонструвала найбільший відхід від демократичних стандартів. Автори дослідження відзначають появу нового виду пропаганди у ЗМІ, спрямованої на російськомовні меншини.

Як повідомляє “Радіо Свобода“, про це йдеться у новій доповіді “Нації у перехідний період”, яка підготована неурядовою організацією Freedom House. Дослідження охоплює питання демократичного розвитку і пов’язаних із цим проблем у 29 країнах колишнього Радянського Союзу, на Балканах і в Центральній Європі.

Дослідники також вказують, що інші авторитарні держави вдавалися до рішучих кроків, щоб заблокувати формування нових демократій в Європі та Євразії.

У доповіді зазначено, що анексія Криму і підтримка сепаратистів на Донбасі, здійснені російським президентом Володимиром Путіним, призвели до “каскадного ефекту” придушення демократії в Росії та спонукали режими у сусідніх країнах до аналогічних кроків.

Як розповіла “Радіо Свобода” авторка доповіді Сільвана Габданк-Колачковська, торік руйнівний вплив Росії зріс у геометричній прогресії через “ескалацію російської агресії назовні і нових форм, яких ця агресія набула“. І в Росії, і за її межами переслідувалися інтернет-ЗМІ, опозиційні діячі і представники громадянського суспільства.

Авторка доповіді назвала сумнівним досягненням “народження нового виду російської пропаганди“, коли ЗМІ, підконтрольні державі, “поширюють дезінформацію, орієнтовану переважно на країни, які мають великі російськомовні меншини“.

Нагадаємо, експерти Інституту релігійної свободи повідомляли, що через анексію Криму та “гібридну війну” на сході стан релігійної свободи в Україні погіршився. На підконтрольних проросійським бойовикам територіях у Донецькій і Луганській областях зростає релігійна нетерпимість щодо всіх християнських церков, за виключенням переважно православних громад Московського патріархату.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter