Франція судиться з Єврокомісією через дискримінаційну перевагу англійської мови під час наймання посадовців
Франція подала до Суду Європейського Союзу скарги на Єврокомісію через віддання переваги англійській мові під час працевлаштування. Країна вважає таку позицію Єврокомісії дискримінаційною та має надії на те, що брюссельські бюрократи розмовлятимуть французькою.
Про це повідомляє Politico.
Брюссель наймає нових посадовців у таких сферах, як космос, оборона та економіка, використовуючи процес відбору, що охоплює тестування, які проводяться лише англійською мовою. За словами французьких посадовців, ці критерії віддають перевагу англомовним кандидатам над їхніми конкурентами, тому вони подали дві скарги до Суду ЄС.
Європейський офіс з відбору персоналу, який проводить іспити під час прийняття на роботу, встановлені інституціями ЄС, регулярно публікує рішення, які визначають критерії для кожної процедури відбору. Франція оскаржила два повідомлення, опубліковані у 2022 та 2023 роках, які стосувалися деяких іспитів, що проводилися лише англійською мовою.
Ймовірно, Загальний суд ЄС, який розглядає спори за участю інституцій ЄС, ухвалить рішення з цього питання протягом року. Раніше він уже скасовував конкурси через неправомірне обмеження вибору мов. Крім того, цього року Суд ЄС, який є останньою апеляційною інстанцією в справах за участю інституцій ЄС, ухвалив рішення на користь Італії та Іспанії в аналогічних справах.
Франція вважає тестування лише англійською дискримінацією і порушенням договорів ЄС. Правила спільноти передбачають, що всі громадяни ЄС повинні мати однакове ставлення, незалежно від національності. Правила прийняття на роботу посадовців ЄС також забороняють дискримінацію за мовною ознакою загалом і допускають її лише за певних умов.
Французький дипломат на умовах анонімності заявив, що це не лише французька боротьба, оскільки інші держави-члени також стурбовані через це. Інший дипломат ЄС, який теж вирішив залишитись анонімним, підтвердив, що Італія підтримує позицію Франції, і підкреслив, що “це позиція не проти конкретної мови, а на користь багатомовності”.
Французька є однією з 25 офіційних мов ЄС і неофіційно вважається однією з трьох робочих мов Єврокомісії (інші – англійська та німецька), а також однією з двох розмовних мов Ради ЄС.
Нагадаємо, що, згідно з результатами всеукраїнського опитування Київського міжнародного інституту соціології, 45% опитаних українців вважають, що в Україні існує дискримінація за ознакою мови. Проте ще 55% відповіли, що утисків на тлі мовного питання не відчувають.