Фірма Мінюсту підкорилася вимогам омбудсмана по обробці персональних даних

Дата: 14 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Винайнята Міністерством юстиції України приватна фірма ТОВ “Дельта М Юкрейн” припинила незаконну обробку персональних даних переселенців в рамках верифікації даних для подальшого здійснення соціальних виплат.

Товариство відзвітувало, що припинило обробку персональних даних, зібраних державним органом та отриманих за договорами з державним підприємством “Головний проектно-виробничий і сервісний центр комп’ютерних фінансових технологій”  Мінфіну, та видалило їх зі складу своєї інформаційної (автоматизованої) системи у відповідь на вимоги припису Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської, повідомили у прес-службі Уповноваженого.

Раніше Уповноважений наголошувала, що відповідно до законодавства володільцем персональних даних, зібраних у процесі верифікації та моніторингу достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітної плати, інших виплат, що здійснюються за рахунок державних коштів, є Міністерство фінансів України.

А відповідно до ст. 4 закону “Про захист персональних даних” розпорядником персональних даних, володільцем яких є орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, крім цих органів, може бути лише підприємство державної або комунальної форми власності, що належить до сфери управління цього органу.

Нагадуємо, омбудсмен Валерія Лутковська в межах своїх повноважень видала обов’язковий для виконання припис про припинення обробки персональних даних 150 тисяч осіб за договорами, укладеними між ТОВ “Дельта М Юкрейн” та ДП “Головний проектно-виробничий і сервісний центр комп’ютерних фінансових технологій” МФУ.

Було встановлено, що персональні дані громадян України, які були передані ДП “Головний проектно-виробничий і сервісний центр комп’ютерних фінансових технологій” ТОВ “Дельта М Юкрейн”, обробляються останнім всупереч вимогам Закону України “Про захист персональних даних”.

Мається на увазі ситуація, коли останнім часом внутрішньо переміщені особи почали отримувати дзвінки від ТОВ “Дельта М Юкрейн” на номери телефонів, які вони повідомляли органам соціального захисту при взятті їх на облік. Співробітники цієї компанії, посилаючись на ініціативу Мінфіну привітати їх із новорічними святами, просили уточнити місце перебування таких громадян та іншу конфіденційну інформацію, зокрема, стосовно року народження, реєстрації місця проживання на непідконтрольній території та місця фактичного проживання. При цьому, якщо абонент відмовлявся надати запитувану інформацію, йому повідомляли, що така відмова вплине на здійснення у подальшому соціальних виплат.

Валерія Лутковська назвала ситуацію, що склалася, “кричущим випадком порушення права значної кількості осіб на недоторканність приватного життя”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: