Фінська філія Amnesty International втратила сотні донорів після публікації центральним офісом звіту з критикою України

Дата: 12 Серпня 2022
A+ A- Підписатися

Фінська філія правозахисної організації Amnesty International втратила близько 400 донорів після того, як центральний офіс організації опублікував звіт із критикою Збройних сил України.

Про це сказав керівник відділення Amnesty у Фінляндії Франк Йоханссон, пише MTV Uutiset.

Франк Йоханссон. Джерело: mtvuutiset.fi

Кількість людей, які припинили пожертвування, станом на зараз може бути трохи більшою, сказав він. Остаточні цифри можна буде побачити лише на початку вересня, коли буде отримана інформація про всі серпневі пожертви.

Водночас, за його словами, після оприлюднення суперечливого документа у філії з’явилися й нові донори.

Як повідомляється на сайті Amnesty, фінська філія має близько 40 тисяч донорів, щомісяця її підтримують близько 30 тисяч. Тобто число тих, хто припинив донорство, становить близько одного відсотка від усіх донорів організації.

У звіті про ЗСУ не було достатнього контексту, і в ньому недостатньо чітко йшлося про те, що Amnesty International засуджує військові дії Росії, вважає Йоханссон.

Це стало “величезною помилкою” в плані комунікації, що призвело до втрати довіри до роботи, проведеної Amnesty, сказав він.

Це не перший випадок, коли донори масово оголошують про припинення пожертв Amnesty. У минулому це траплялося, зокрема, через заяву правозахисників про те, що Ізраїль чинить апартеїд проти палестинців. Однак цього разу відтік донорів є найбільшим за 32-річну кар’єру Йоханссона в Amnesty.

Раніше стало відомо про те, що співзасновник шведського підрозділу Amnesty International Пер Вестберг вирішив покинути організацію через незгоду зі звітом, в якому Збройні сили України звинуватили у створенні небезпеки для цивільних.

Звіт Amnesty International щодо України прокоментували в ЄС, наголосивши, що це Росія вчиняє невиправдану агресію та атакує мирних жителів та цивільні об’єкти, українська армія ж намагається їх захистити.

Нагадаємо, що Amnesty International опублікувала звіт, у якому йдеться про те, що українські війська нібито ставлять під загрозу цивільне населення, створюючи бази та розміщуючи системи озброєння в населених житлових районах, зокрема в школах і лікарнях, відбиваючи російське вторгнення.

Публікація дослідження викликала неоднозначну реакцію серед українських правозахисників, деякі з яких називали доповідь маніпулятивною. Коментуючи дослідження, в українському офісі Amnesty International заявили, що над фіксуванням фактів та підготовками матеріалів працює окрема команда департаменту реагування на кризи Amnesty International.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter