Фейсбук не готовий платити українським медіа за новини

Дата: 10 Березня 2021
A+ A- Підписатися

Компанія “Фейсбук” не планує найближчим часом платити українським медіа за використання їхнього контенту в бета-версії Facebook News вкладці з новинами в мобільному застосунку, яку компанія у 2019 році запустила в США, Британії та Німеччині.

Про це розповіла менеджерка компанії “Фейсбук” з публічної політики в Україні Катерина Крук під час Всеукраїнського форуму “Україна 30. Культура. Медіа. Туризм”, повідомляє “Детектор медіа”.

“Це дуже нова програма, і потрібно багато часу, аби зрозуміти, як саме вона діє і як працює. Тому в мене немає новин, якими в цьому контексті я можу поділитися з Україною”, — уточнила вона.

Крук пояснила: поки що в компанії немає єдиного підходу щодо монетизації контенту, який можна використати всюди, оскільки це часто залежить від ситуації в країні, локальної регуляції, стосунків місцевих ЗМІ з регуляторами або з певними гравцями на внутрішньому медіаринку тощо.

Facebook News фактично є агрегатором новин онлайн-видань на кшталт Google News та Apple News. За використання новинного контенту (посилання на матеріали) компанія платить великим виданням. Наразі це ЗМІ в США, Великобританії, Німеччині.

Перемовини ведуться також із Францією, а в серпні 2020-го Фейсбук заявив, що планує поширити дію вкладки Індію та Бразилію. Обмежувати список у компанії не збираються.

Раніше співробітник департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк під час Всеукраїнського форуму “Україна 30. Культура. Медіа. Туризм” заявив про те, що лише за 2020 рік в Україні в соцмережах ліквідовано 2,5 тис. спільнот і понад 20 ботоферм, що працювали на Росію та координувалися спецслужбами країни-агресора.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: