Facebook не віддасть російським посадовцям дані користувачів

Дата: 27 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Соціальна мережа Facebook не хоче розміщувати дані російських користувачів ресурсу на серверах у Росії.

Як повідомляє російське видання “Ведомости“, 25 серпня голова Роскомнагляду Олександр Жаров зустрівся з директором з суспільної політики Facebook в Скандинавії, Центральній і Східній Європі і РФ Томасом Мірупом Крістенсеном. На зустрічі йшлося про виконання компанією законодавства РФ, зокрема і закону “Про персональні дані”, що набуде чинності з 1 вересня. Оновлений закон вимагає, щоб всі компанії, які працюють з персональними даними громадян РФ, обробляли і зберігали їх в РФ. При цьому Роскомнагляд може обмежувати доступ до онлайн-ресурсів порушників цієї норми.

Деталі зустрічі представники Facebook не коментують, але джерела, близькі до Роскомнагляду, розповіли виданню, що Крістенсен повідомив – компанія не вважає за потрібне розміщувати дані на російських серверах. Як зазначають джерела, Facebook не вважає це економічно вигідним, а також вважає таку інформацію персональними даними користувачів. Окрім того, ймовірно, компанія зберігає дані за типом інформації, а не за географічним розташуванням користувачів.

Також представники російських дата-центрів говорять, що неодноразово пропонували компанії Facebook послуги по зберіганню даних, але компанія не приймала цих пропозицій. Окрім того, компанія не проводила тендери на оренду чи будівництво центру обробки даних.

Представники Роскомнагляду говорять, що закон все ж набуде чинності з 1 вересня. Однак у плані відомства принаймні до 1 січня 2016 року немає перевірок виконання цього закону великими інтернет-компаніями.

Нагадаємо, у квітні Роскомнагляд отримав право перевіряти особисте листування користувачів соцмереж та електронну пошту. Перевіряти можуть користувачів соцмереж “Однокласники” і “ВКонтакте”, електронну пошту та месенджери Агент.Mail.ru, ICQ, а також блог-платформи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter