Етична комісія КНУ звернулася до ректора з проханням оголосити Василенку другу догану: це призведе до звільнення

Дата: 26 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

Етична комісія Київського національного університету імені Тараса Шевченка вирішила звернутися до ректора університету з проханням оголосити другу адміністративну догану професору Інституту журналістики Микиті Василенку.

Про це у коментарі виданню “Детектор медіа” повідомив очільник Центру комунікацій КНУ Володимир Литвиненко.

Фото: Микита Василенко
 

Литвиненко зазначив, що оформлення відповідного наказу потребує часу, проте документ очікується не пізніше наступного тижня.

Це дисциплінарне стягнення стане другим для Микити Василенка протягом року. Наявність двох доган за рік створює підстави для звільнення з посади. Першу догану Василенко отримав 16 січня цього року.

Тим часом ректор Київського національного університету Володимир Бугров у коментарі Hromadske також зауважив, догани поки що немає.

На запитання, коли можна очікувати рішення щодо звільнення Микити Василенка, ректор пояснив, що це відбудеться після реєстрації наказу про другу догану. За його словами, у такому випадку не потрібне окреме подання на звільнення, адже відділ кадрів готуватиме проєкт наказу згідно з Кодексом законів про працю, який передбачає, що два дисциплінарних стягнення протягом року є підставою для звільнення.

Раніше Вчена рада Навчально-наукового інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка звернулася до ректора з проханням розірвати контракт із професором кафедри друкованих медіа та історії журналістики Микитою Василенком.

Нагадаємо, що Василенко зіткнувся з критикою через свої сексистські висловлювання, що пролунали в ефірі російського медіа politnavigator.net, доступ до якого заборонений в Україні. 

Викладач зазначив, що присутність іноземних військових в Україні може нібито “покращити демографічну ситуацію”. Він пояснив це тим, що значна кількість іноземців з коштами й бажанням створити стосунки зустрінеться з українками, багато з яких опинилися в складних життєвих обставинах через втрату чоловіків на війні. Як приклад Василенко навів події часів Другої світової війни, коли українські землі окупували німці, називаючи ці стосунки “нормальною українсько-німецькою дружбою”.

Після цього Омбудсман закликав провести службове розслідування, а студпарламент оголосив бойкот.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter