Естонія більше не може приймати українських біженців, але шукає інші варіанти допомоги

Дата: 07 Грудня 2022
A+ A- Підписатися

Поки що в Естонії не було нової хвилі українських біженців, але країна не в змозі допомагати новоприбулим на тому самому рівні, що й раніше, оскільки там більше немає вільного житла і роботи.

Про це, як заявила прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас.

Фото: Anadolu Agency

“Якщо подивитися, як Росія бомбить цивільну інфраструктуру, енергетичну інфраструктуру і намагається зробити життя в Україні абсолютно неможливим, то всі схиляються до того, що буде наступна хвиля біженців. Цікаво те, що до теперішнього часу такого не сталося, ми не бачимо в цифрах, що йде нова хвиля”, – зазначила Каллас.

За її словами, Естонія більше не в змозі допомагати біженцям з України на попередньому рівні, однак Фінляндія заявляла, що може приймати більше.

“Я не уявляю, що ми можемо сказати біженцям на кордоні: повертайтеся назад. Ми можемо сказати: ми не можемо вам допомогти на такому рівні, як допомагали раніше, а, наприклад, Фінляндія може допомогти краще”, – сказала прем’єрка Естонії.

Вона також додала, що Естонія прагне допомогти українцям відновити енергетичну інфраструктуру, та створити тут такі можливості для життя, щоб люди не мали виїжджати звідси.

“Усе це ми, звичайно, робимо. Але у всього є межі, і, якщо ми просто більше не в змозі будемо приймати людей, оскільки в нас тут немає більше житла і роботи, тоді інші можуть зробити більше”, – підсумувала вона.

Ще наприкінці жовтня в Естонії заявляли, що там відбудеться посилення контролю над біженцями з України, щоб покращити надання їм соціальних послуг і краще оцінити здатність Таллінна приймати їх у майбутньому.

Нагадаємо, що у вересні Естонія надала 20 мільйонів євро в межах допомоги Україні.

Крім того, уряд Естонії виділив 5,1 мільйона євро навчальним закладам для підтримки освіти українських дітей. Також у Таллінні створили 1000 додаткових місць у закладах загальної середньої й професійно-технічної освіти для продовження навчання тимчасово переміщених з України дітей.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: