“Енергоатом”: російські військові блокуватимуть персонал ЗАЕС так само, як робили це з персоналом ЧАЕС
Російські військові готуються блокувати персонал Запорізької атомної електростанції.
Про це розповіли в “Енергоатомі”.
На ЗАЕС завозять багато провізії та води.
Українські посадовці, враховуючи дефіцит фахових атомників, які потрібні для експлуатації станції, прогнозують, що зміну, яка нині є там, утримуватимуть фактично у полоні.
“Подібний трюк окупанти вже проводили на початку повномасштабного вторгнення, коли закрили зміну станції на Чорнобильській АЕС”, – нагадали в “Енергоатомі”.
Всі об’єкти Чорнобильської АЕС та в зоні відчуження російські військові тримали в окупації понад три тижні торік. За цей час вони знищили та вкрали обладнання там на понад 130 мільйонів доларів.
Під час окупації зони росіяни рили траншеї у так званому “рудому лісі”. Втім, як розповідали працівники ЧАЕС журналістам Reuters, військове керівництво вочевидь не казало, куди саме направляють солдат, адже ті, з якими спілкувались працівники, взагалі не знали про трагедію 1986 року та не носили захисного спорядження.
Нагадаємо, що разом зі співробітниками ЧАЕС тримали в полоні групу сталкерів, які за день до початку вторгнення вирішили сходити до Прип’яті. Їхню історію ви можете прочитати за посиланням.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.
Фотографія обкладинки: Reuters