Екссуддя Донецького суду Людмила Арестова судиться з журналістом “Схем” Георгієм Шабаєвим

Дата: 24 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

Екссуддя Донецького окружного адміністративного суду Людмила Арестова подала позов про захист честі, гідності та ділової репутації проти української служби “Радіо Свобода” та журналіста “Схем” Георгія Шабаєва, який улітку 2023 року виявив у неї російське громадянство.

Про це пише “Радіо Свобода”.

Джерело: “Радіо Свобода”

Відповідно до публічних даних судового реєстру, позов від Арестової суд отримав ще 15 липня, суддя – Ірина Макаренко.

Співвідповідачами виступають Державне бюро розслідувань (ДБР) та Державна казначейська служба України.

Арестова закидає ДБР неправомірне поширення інформації про неї у відповіді на запит “Схем” і вимагає від казначейства виплатити їй за це моральну шкоду у 20 тисяч гривень.

Також позивачка просить суд стягнути сукупно 180 тисяч гривень моральної шкоди із Шабаєва та української служби “Радіо Свобода”. У своєму позові вона вимагає визнати інформацію з розслідування “Схем” про її російське громадянство “недостовірною та такою, що порочить честь, гідність та ділову репутацію”, і видалити з публікації її фотографії, які “Схеми” знайшли у відкритих джерелах.

Редакцію в суді представляє юристка Віра Крат, вона вважає позов Арестової необґрунтованим, оскільки, на її переконання, журналісти “діяли добросовісно в підготовці матеріалу з дотриманням журналістських стандартів діючого законодавства”.

“Жодних порушень прав позивачки або членів її сім’ї не було. Будемо доводити правоту журналістів всіма законними способами”, – сказала вона.

Нагадаємо, що Вища рада правосуддя в грудні звільнила суддю Донецького окружного адміністративного суду Людмилу Арестову.

Посаду Арестова втратила через “вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді”.

Торік журналісти знайшли в судді російський паспорт, виданий на підставі “договору про прийняття Криму до складу Росії” у 2014-му. Згідно з ним громадяни України та особи без громадянства, які на той момент проживали на півострові, визнавалися російською владою громадянами РФ.

Арестова відкидала, що має російський паспорт, втім, подорожуючи і до окупованого Криму, під час проходження тесту на коронавірус указувала дані саме паспорта РФ. Наявність такого документа в неї підтверджувала й СБУ і .

Окрім цього, Арестова відома тим, що погрожувала активістці “Автомайдану” Тетяні Чижик. Причиною цього стала дисциплінарна скарга на суддю до Вищої ради правосуддя, в якій ішлося про її російський паспорт.

У серпні 2024 року дисциплінарна палата ВРП відсторонила Арестову від здійснення правосуддя та рекомендувала її звільнити. 21 листопада Вища рада правосуддя під час засідання одноголосно підтвердила рішення своєї дисциплінарної палати звільнити Арестову, а 10 грудня за нього проголосували всі присутні члени ВРП та затвердили це остаточно.

Отже, Людмила Арестова втратила статус судді.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що після виходу розслідування про Арестову прокуратура відкрила провадження через можливе втручання журналіста Шабаєва в діяльність судді. Після розголосу це провадження закрили

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter