Експертиза в справі Шеремета базується на дослідженні працівника “прокуратури ДНР” – адвокат

Дата: 08 Вересня 2020
A+ A- Підписатися

Під час дослідження доказів у справі вбивства журналіста Павла Шеремета фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) використовували методику працівника так званої “прокуратури ДНР”.

Про це розповів адвокат обвинуваченої Яни Дугарь Віталій Коломієць, повідомляє 24 канал.

Експертиза КНДІСЕ – єдиний доказ причетності всіх трьох фігурантів справи до вбивства Шеремета. За словами адвоката, готуючи документ, експерти інституту посилалися на монографію “Нариси теорії судової експертизи” колишнього українського правоохоронця та вченого Владислава Сєднєва, який наразі співпрацює з бойовиками. 

“Якщо визнають науковість і авторитет людини, яка, згідно з українським законодавством, є пособником чи співучасником злочинів, а саме діяльності терористих організацій, то це як мінімум окремий склад дисциплінарного правопорушення. Бо те, що є злочином для держави, не може бути благом для окремого службовця. І якщо вони в будь-якій спосіб спробують легалізувати ці незаконні збройні формування, то вже Ірхін буде пособником цих злочинців”, – каже Коломієць. 

Водночас сам Ірхін заявив, що не вважає свого колегу “ворогом народу”, а тому використовував його напрацювання. 

“На превеликий жаль, з 2014 року ми з ним не підтримуємо стосунків. Сєднєв – видатний психолог, учений, доктор юридичних та медичних наук. Він залишився в Донецьку, у нас розійшлись ідеологічні платформи. Зі слів захисників Юлії Кузьменко, він нібито працює чи то на поліцію, чи то на прокуратуру “ДНР”. Я про це не знаю. Його наукова робота є у вільному доступі. Я не знав, що вона видана тоді, коли він уже був у “ДНР”. Це відголос 1937 року. Ви, мабуть, натякаєте на те, щоб я зрікся свого батька тощо? Мені нічого не заважає, я не сприймаю його як ворога народу, як запроданця. Він учений, який має результати своєї наукової праці. Я ними скористався”, – запевнив він.

Нагадаємо, що за підозрою у вбивстві журналіста Павла Шеремета правоохоронці затримали лікарку Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка та військову медсестру Яну Дугарь. Усі затримані заперечують свою причетність до злочину. Захист Антоненка стверджує, що він вищий за вбивцю. Адвокати Дугарь наполягають, що вона має алібі, підтверджене документами й свідками, а експертиза, на якій ґрунтується підозра, неповна і необ’єктивна. Кузьменко також розкритикувала експертизу.

Відомо, що авторів експертизи притягнули до дисциплінарної відповідальності.

Також нещодавно ЄСПЛ прийняв скаргу Кузьменко на незаконний арешт. Жінка, ймовірно, безпідставно провела під арештом у СІЗО сім місяців. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: