Економіка Ісландії перевершила більшість європейських після впровадження чотириденного робочого тижня
В Ісландії запровадження чотириденного робочого тижня мало позитивні наслідки для економіки та громадян країни.
Про це свідчать результати дослідження Інституту соціальних наук країни.
Скорочення робочих годин на тиждень відбулося без втрати заробітньої плати.. Між 2020-м і 2022 роком на пропозицію скоротити робочий тиждень погодилися понад половину працівників, зараз таких ще більше.
Минулого року економічне зростання Ісландії стало швидшим, ніж у більшості європейських країн, а рівень безробіття залишився одним із найнижчих у Європі, йдеться у дослідженні.
Як наголосив дослідник Гудмундур Харальдссон, дослідження демонструє “справжню історію успіху: коротший робочий тиждень значно поширився в Ісландії… і економіка є сильною за низкою показників”.
Як заявили 62% працівників, що перейшли на 4-денний робочий тиждень, вони більш задоволені своїм робочим часом, аніж раніше.
97% працівників вважають, що коротший робочий тиждень полегшив баланс між роботою та особистим життям.
Дослідники зазначили, що за умови скорочення робочого тижня продуктивність працівників залишалася такою ж або зростала, тоді як самопочуття працівників “значно” покращувалося.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що в Австралії планують ухвалити зміни до законодавства про трудові відносини, які дозволять найманим працівникам ігнорувати дзвінки та повідомлення від керівництва у позаробочий час. Планується, що на роботодавців, які порушуватимуть це правило, будуть накладати штрафи.