Двоє російських солдатів зґвалтували у Маріуполі дівчину, яка ховалась від обстрілів у підвалі

Дата: 09 Червня 2022
A+ A- Підписатися

У Маріуполі двоє російських солдатів зґвалтували дівчину, яка ховалась у підвалі від обстрілів. 

Про це постраждала розповіла The Washington Post.

Фото: Karolina Jonderko/The Washington Post

19-річна Катерина жила в багатоквартирному будинку з родиною свого хлопця й від перших днів повномасштабного вторгнення ховалася в підвалі разом з сусідами. 

26 березня до сховища увірвались двоє російських солдатів у балаклавах. Дівчина каже, що це були чеченські бійці, за спинами у яких були закинуті гвинтівки. Чоловіки, за словами постраждалої, були напідпитку. 

Один з солдатів наказав їй піднятись нагору, аби перевірити документи, однак на вулиці лунали вибухи, а тому Катерина сказала, що боїться. Попри це він вивів її нагору у квартиру, де учинив сексуальне насильство. 

Хлопець Катерини 38-річний працівник заводу “Азовсталь” Артем, який у той день був зі своєю матір’ю у лікарні, сказав, що двоє сусідів по підвалу підтвердили розповідь дівчини. 

“У підвалі були інші чоловіки, які могли б їй допомогти, але вони також боялися”, – сказав він. 

Через місяць Артем разом з Катериною та трьома друзями змогли виїхати з Маріуполя спочатку до Росії, а потім до Латвії, Литви та Польщі, де зараз і знаходяться.

Польська прокуратура, яка зібрала понад тисячу свідчень українських біженців про військові злочини, стверджує, що жоден з них не стосується сексуального насильства. Катерина каже, що ще не готова повідомити про пережите правоохоронцям. 

Журналісти The Washington Post зазначають, що Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні отримала інформацію вже про 124 випадки сексуального насильства, 24 з яких змогли підтвердити. При цьому у матеріалі вказують, що 12 випадків місія пов’язує з російськими збройними силами або близькими до них групами, а п’ять — з українськими військовими.

Водночас на сайті ООН є стенограма засідання Ради безпеки ООН 6 червня, де зазначено, що станом на 3 червня Моніторингова місія ООН розглядає 124 повідомлення про випадки сексуального насильства, пов’язаного з війною в Україні. Однак це повідомлення не містить інформації про те, що частину з цих випадків у місії пов’язують з українськими військовими. 

Нещодавно до суду скерували першу справу щодо зґвалтування жінки російськими військовими. Підозрюваним у ній є військовослужбовець 239-го полку 90-ї гвардійської танкової Вітебсько-Новгородської дивізії ЗС РФ Михайло Романов.

Пам’ятайте, якщо ви постраждали від сексуального насильства, то можете звернутися по безоплатну психологічну допомогу: реабілітація розрахована на дітей, дорослих та членів їхніх сімей. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном +38 073 460 38 60.

Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

 Такими злочинами вважають:

  • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
  • катування і нелюдське поводження;
  • зґвалтування;
  • руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
  • примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
  • використання населення як “живих щитів”;
  • депортація до Росії чи на окуповані нею території;
  • викрадення і незаконні арешти цивільних;
  • взяття заручників;
  • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
  • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
  • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
  • використання отруйних речовин;
  • напади на релігійні й культурні установи;
  • розграбування суспільної та особистої власності тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter