“Допоможіть тим, хто вам колись повірив”: Кравчук, Кучма і Ющенко звернулися до підписантів Будапештського меморандуму

Дата: 15 Лютого 2022
A+ A- Підписатися

Троє президентів України – Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко – закликали підписантів Будапештського меморандуму здійснити реальні кроки, щоб зупинити Росію від подальшої агресії. 

Про це йдеться у зверненні, опублікованому Президентським фондом Леоніда Кучми

Фото: bulvar.com.ua

Кравчук, Кучма та Ющенко нагадали, що надання гарантій безпеки стало умовою добровільної відмови України від її ракетно-ядерного потенціалу, який був третім у світі, перевершуючи потенціали Франції, Великої Британії та КНР. Нині, як зазначили вони, Україна може згадувати урочисті обіцянки хіба що як знущання:

“Ще у 2014 році Росія зруйнувала нашу територіальну цілісність, окупувавши Крим та частину Донбасу. Сьогодні з трьох сторін на Україну направлена загроза подальшого військового вторгнення. Ми опинилися перед перспективою економічної блокади – енергетичної з півночі, морської з півдня. Між тим неприпустимість економічного тиску на Україну теж була зафіксована як один з пунктів Будапештського меморандуму. Що ж ми чуємо у відповідь на такі дії від тих учасників угоди, на чий захист та на чию рішучість ми мали б розраховувати? Тільки заклики до їхніх громадян та дипломатів тікати з небезпечної України якнайшвидше”.

Президенти вважають недостатнім тиск міжнародних партнерів на Росію та називають ситуацію, що наразі склалася, вирішальним моментом, коли ще можна довести, що Будапештський меморандум не був простим обманом.

“Так доведіть свою справжню силу. Реально, дійсно допоможіть тим, хто вам колись повірив. Зробіть нарешті ті кроки, які здатні зупинити агресора, а не підкріпити його віру в безкарність. Скажіть нарешті ті слова, які змусять його замислитися, а не глузливо посміхатися”, – закликають вони. 

У разі відсутності реальної допомоги, на думку Кравчука, Кучми та Ющенка, “жодних Будапештських меморандумів більше не буде”.

“Дивлячись на наш досвід, жодна країна, яка може отримати ядерну зброю, за жодних обставин від неї вже не відмовиться. Тож на кону зараз – не лише доля України та ваш світовий авторитет. На кону – майбутнє безпеки усього світу. Усвідомлюйте це. І майте силу бути відповідальними та мужніми!” – підсумували вони.

У 2014-му Кравчук, Кучма та Ющенко вже підписували спільне звернення, однак адресувалося воно президенту Росії Володимиру Путіну. Президенти закликали його  припинити агресію проти України. 

Нагадаємо, що нещодавно понад 150 культурних діячів звернулись із закликом про мир до світових лідерів.

Чергова ескалація Росією збройного конфлікту в Україні, за прогнозами міжнародної правозахисної організації Amnesty International, матиме руйнівні наслідки для прав людини в регіоні, зокрема спричинить велику міграційну кризу. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: