До Сенцова не пустили священика

Дата: 31 Липня 2018
A+ A- Підписатися

У російській в’язниці в Лабитнангі до українського політв’язня режисера Олега Сенцова не пустили священика.

Про це повідомила у Facebook журналістка Вікторія Івлєва.

“Начальник в Ямало-Ненецькому автономному окрузі полковник внутрішньої служби Олександр Новіков відмовив отцю Григорію (Міхнову-Вайтенко), єпископу апостольської православної церкви, у зустрічі з Сенцовим”, – зазначає вона.

За словами самого єпископа, його розмова з Новіковим була нормальною, доки він не почув прізвище ув’язненого. “Почувши “Сенцов Олег Геннадійович”, Новіков просто змінився на обличчі і заявив мені дослівно так: “Я не бачу доцільності у вашій зустрічі з Сенцовим”, – повідомив отець Григорій.

Далі, як розповів Григорій, Новіков натиснув на кнопку, викликав чергового і наказав провести священика до дверей. Отець залишив відповідні заяви на допуск до Сенцова полковнику, а також у прокуратурі зі скаргою про недотримання закону керівництвом ФСВП Ямало-Ненецького АО.

Журналістка також повідомляє, що про подію в курсі голова Ради з прав людини при президенті Росії Михайло Федотов і апарат уповноваженої з прав людини Росії Тетяни Москалькової.

Представниця в гуманітарній підгрупі ТКГ з питань Донбасу Ірина Геращенко прокоментувала, що намагалася передати Сенцову листа, а також заявляє, що Сенцов перебуває в повній ізоляції.

Зазначимо, що російський закон дозволяє священнослужителям, які належать до зареєстрованих в установленому порядку релігійних об’єднань, відвідувати людей, що перебувають у місцях позбавлення волі.

Особиста зустріч може тривати до двох годин кожна, число таких зустрічей закон не обмежує, а за бажання сторін ця зустріч може проходити наодинці і навіть поза межами чутності третіх осіб.

Засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов 14 травня оголосив безтермінове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають у російських в’язницях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: