До Харківського танкового інституту вперше вступили курсантки
Цього року до Харківського військового інституту танкових військ НТУ “ХПІ” вперше вступили шість дівчат.
Про це повідомляє Інформаційне агентство Міністерства оборони України.
Перший жіночий набір, як зазначають у відомстві, скасував “монополію” чоловіків у сфері озброєння та військової техніки механізованих і танкових підрозділів.
“Про цей навчальний заклад я дізналася досить несподівано – через братового товариша, який цього року його закінчив. У нас у гостях він багато розповідав про своє курсантське життя. Тоді я й вирішила, що саме це – моє. Собі я вже все довела, тепер треба довести іншим, що для нас, дівчат, також є місце в армійському середовищі. Ми готові до будь-яких випробувань. Ми можемо долати ті самі випробування, що й чоловіки. І ми можемо захищати країну не гірше, ніж вони”, – розповіла про свій вибір професії студентка Марія.
Дівчина зізналася, що деякі люди вважають головним обґрунтуванням її вступу до закладу не власне бажання, а легкість процедури, проте Марія спростовує такі твердження:
“Хтось думає, що я прийшла сюди, бо до військового інституту легше вступити. Я подала документи до шести цивільних та двох військових вишів. За результатами ЗНО, я проходила в усі, але вибрала саме інститут танкових військ. За умовами вступу, тут, окрім конкурсу сертифікатів, довелося пройти ще професійний психологічний відбір, а також на рівні з хлопцями здавати іспит з фізичної підготовки – крос, підтягування. Було цікаво і дещо азартно, але легко – точно не було“.
Як відомо, наприкінці червня 2016 року Міністерство оборони України внесло зміни до свого наказу №337, які дозволяють жінкам-військовослужбовцям призначатися на ті бойові посади, що пов’язані з більшим ризиком і відповідальністю у Збройних силах України. Це дало можливість жінкам відкрито служити в українській армії і розвідницями, і снайперками, і командирами бойових машин. Раніше жінки, що воюють у зоні АТО на бойових посадах, заявляли, що офіційно вони оформлені банщицями і кухарками.
Згодом Міністерство охорони здоров’я скасувало наказ №256, який визначав перелік з 450 заборонених для жінок професій. Зокрема, жінкам України було заборонено працювати в цілій низці важливих галузей, таких як підземні роботи, керування деякими видами вантажного і пасажирського транспорту, робота в машинному відділенні корабля, низка будівельних спеціальностей. Серед цих 450 є багато таких, у яких жінки дуже зацікавлені. Це, зокрема, добре оплачувані професії машиніста метро, моториста на кораблі, водія автобуса далекого прямування. Подібні заборони досі діють у багатьох колишніх радянських республіках (у Білорусі, Росії, Вірменії, Грузії, республіках Центральної Азії), це дискримінаційна спадщина радянського минулого, що заважає професійній реалізації мільйонів жінок.
Уже цього року жінкам в Україні дозволили навчатися у військових ліцеях. Незважаючи на це, жінки досі стикаються з дискримінацією в армії. Так, наприклад, багато керівних і бойових посад в армії залишаються недоступними для жінок. Ці обмеження прописані у двох наказах Міністерства оборони.