До роковин повномасштабного вторгнення ЄС так і не запровадив десятий пакет санкцій за геноцидальну війну Росії

Дата: 24 Лютого 2023
A+ A- Підписатися

Європейський Союз у четвер не зміг підписати довгоочікуваний пакет санкцій проти Росії через заперечення Польщі проти запропонованих обмежень на імпорт синтетичного каучуку, які, на її думку, є недостатньо жорсткими.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Politico.

Переговори продовжаться у п’ятницю і перетинатимуться з офіційними заходами з нагоди першого року війни, що ставить під сумнів нещодавню обіцянку президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, яку вона дала президенту Володимиру Зеленському в Києві, запровадити 10-й раунд санкцій до цього часу.

Дипломати заявили, що вони досягли згоди майже щодо всього пакету, але Польща заперечує проти запропонованих обмежень на імпорт синтетичного каучуку, які, на її думку, є недостатньо жорсткими.

Визнаючи, що пакет затримується, Варшава заперечує, що це є проблемою.

“Ми не блокуємо санкції. Ми просто хочемо, щоб санкції мали сенс”, – сказав польський чиновник на умовах анонімності.

За словами чотирьох дипломатів ЄС, всі інші пункти були узгоджені.

Відомо, що Комісія продовжила переговори з деякими країнами ЄС у пошуках компромісу. За словами чотирьох дипломатів, у п’ятницю вранці відбудеться ще одна зустріч послів 27 країн-членів ЄС, щоб спробувати укласти угоду.

Низка країн закликала до повної заборони імпорту синтетичного каучуку з Росії, але, намагаючись заспокоїти інші країни, які залежать від цього імпорту, Комісія запропонувала встановити ліміт квоти на рівні 560 000 метричних тонн, сказав один з дипломатів ЄС.

За словами польського чиновника, це навіть більше  ніж поточний імпорт. Хоча кілька дипломатів ЄС заявили, що Польща була найвідвертішим противником цієї квоти, інші також висловили своє невдоволення з приводу винятків для певних компаній. Один з дипломатів ЄС сказав, що запропонована квота “позбавляє санкції сенсу”.

Торговельні дані показують, що імпорт з Росії не перевищував цю квоту протягом останнього десятиліття.

Тим часом Велика Британія оголосила новий пакет санкцій проти Росії, який має закрити можливості для експорту всього, що Кремль використовує для війни. Країна також ввела санкції проти нових фізичних осіб, зокрема, посадовців “Росатому” та ще двох компаній російського ВПК. 

Метою експортних санкцій називають блокування ввезення до Росії “всього, що, як встановила Україна, Росія використовувала на полі бою”. 

“Серед сотень товарних номенклатур – запчастини літаків, радіообладнання, компоненти електроніки, що можуть використовуватися російським ВПК, зокрема для виготовлення безпілотників. Розвіддані свідчать, що нестача компонентів внаслідок санкцій вже впливає на спроможність РФ виробляти озброєння на експорт, зокрема бронетехніку, ударні гелікоптери та засоби протиповітряної оборони”, – мовиться у комюніке британського уряду. 

Зокрема, під санкції потрапили 34 особи, пов’язані з корпорацією “Ростех” та “Алмаз-Антей”, що спеціалізується на засобах ППО земля-повітря та зброї для застосування з літаків; 6 підприємств, що займаються ремонтом військової техніки. 

Нові персональні санкції запроваджують проти Матіаса Варнінга, виконавчого директора Nord Stream 2, раніше члена правління у “Транснєфті” і “Роснєфті”, якого називають близьким другом Путіна; матері Аліни Кабаєвої Любові Кабаєвої; колишнього головного охоронця Путіна Олексія Дюміна за його роль в анексії Криму та організації навчань з аеророзвідки для сил РФ; Андрія Козака — сина колишнього віцепрем’єра, близького соратника Путіна Дмитра Козака; 20 посадовців “Газпрому” та “Аерофлоту”, у тому числі керівника “Газпрому” Віктора Зубкова, і двох чинних російських міністрів.

Крім того, додаткові санкцій 24 лютого ввели США. У межах санкційного пакета до річниці повномасштабного вторгнення в Україну Сполучені Штати оголосили про візові та фінансові обмеження проти низки російських фізичних та юридичних осіб.

У санкційному переліку наведені імена низки очільників федеративних одиниць Росії, дев’ять міністрів (зокрема, міністр з надзвичайних ситуацій Александр Куренков і міністр цифрового розвитку Маскут Шадаєв).

Обмеження запровадили, серед іншого, проти пропагандистки Ольги Скабєєвої, ватажка терористичної організації “ЛНР” Леоніда Пасєчніка, батальйону бойовиків “Спарта” і батька його померлого засновника Владіміра Жоги, якого у травні 2022 року особисто приймав Владімір Путін.

Також фінансові санкції наклали на низку компаній, що працюють у секторі оборони Росії, а також допомагають їй ухилятись від уже запроваджених санкцій.

Фотографія обкладинки: Jeff J Mitchell/Getty Images

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter