До Харківського музею передали дзвін з українського храму, який знищили росіяни під час захоплення Куп’янська
Під час стабілізаційних заходів на звільнених територіях Харківщини правоохоронці віднайшли старовинний український дзвін. Відомо, що це єдиний вцілілий артефакт від зруйнованого російськими окупантами Іоано-Богословського храму поблизу Куп’янська.
Про це повідомляє Служба безпеки України.
Після захоплення району окупанти облаштували на території споруди вогневі позиції, а в самій церкві – склад з боєприпасами.
Однак під час утечі від контрнаступу ЗСУ російські окупанти завдали по храму ракетно-артилерійського удару і в такий спосіб зруйнували його.
Наразі співробітники СБУ ініціювали передання старовинного дзвона на зберігання Харківському історичному музею. Після відновлення храму українську старожитність знову повернуть вірянам.
Заходи проводили співробітники Департаменту контррозвідки СБУ та Управління СБУ в Харківській області.
У вересні ZMINA писала, що росіяни обстріляли в Куп’янську церковну школу та поранили людину. Полум’я охопило територію загальною площею 500 кв. м, і рятувальники гасили займання з 11-ї години до 16:30. Пожежникам вдалося врятувати від знищення Свято-Миколаївський храм.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.