Для українських школярів записали понад пів тисячі аудіоуроків, щоб було легше вчитися під час війни

Дата: 27 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

Для українських школярів записали понад пів тисячі аудіоуроків з різних предметів, щоб полегшити отримання знань під час повномасштабного російського вторгнення. 

Про це розповіли автори уроків з ГО “Смарт освіта” в Українському кризовому медіацентрі. 

Ілюстраційне зображення. Фото: ABC News

Проєкт з аудіоуроками має назву “Вчися вухами” й розпочався торік.

Спершу записали уроки історії України, а нині на платформі можна знайти лекції з всесвітньої історії, української мови та літератури, громадянської освіти, історії Криму й навіть секс-освіти. 

Активістки, які розвинули ідею, кажуть, що аудіоформат має чимало переваг перед, наприклад, відео, особливо з відключеннями світла. 

“Слухати можна… в більш гнучких умовах. Лежиш, відпочиваєш, займаєшся спортом, можливо граєш в ігри, і так само можна слухати паралельно якийсь матеріал. Тут важливо розуміти, що ми не позиціонуємо аудіоуроки як заміну класної роботи. Це додатковий інструмент”, – розповідає менеджерка проєкту “Вчися вухами” Ірина Шарова.

Велику популярність серед школярів мають аудіоуроки з громадянської освіти. Однією з можливих причин цього називають те, що цей предмет складно викладати пересічним освітянам. Річ у тім, що вчителі історії, які мають цим займатись, повинні додатково гарно знатися на економіці, міжнародному праві та на міжнародних відносинах.

Не менш популярним виявився курс з історією Криму. 

Переглянути платформу з аудіоуроками можна за посиланням, а самі лекції також можна знайти на популярних майданчиках для подкастів.

Нагадаємо, що загалом понад половину шкіл в Україні має працювати очно поточного року. Водночас дистанційне навчання не має великої популярності серед українських дітей ще з часів пандемії коронавірусу. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter