Для розв’язання лише двох проблем, на які Україні постійно вказує ЄСПЛ, треба кілька десятків мільярдів гривень

Дата: 04 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

Тривале виконання (невиконання) судових рішень про стягнення коштів з бюджету на користь пільговиків та недостатні умови утримання ув’язнених у в’язницях і СІЗО є найпроблемнішими для України категоріями рішень ЄСПЛ, втім для їхнього вирішення нині в бюджеті не досить коштів. 

Про це розповів міністр юстиції України Денис Малюська

Денис Малюська в ЄСПЛ. Фото: фейсбук-сторінка посадовця

Україна заборгувала мільярди гривень за невиконаними рішеннями судів, що зазвичай стосуються соцвиплат ветеранам та учасникам бойових дій, дітям війни, ліквідаторам або постраждалим унаслідок аварії на ЧАЕС.

У 2021 році борг держави за такими рішеннями становив 5 мільярдів гривень, і щороку він зростає. 

Щодо умов утримання в українських в’язницях та СІЗО, то ЄСПЛ регулярно присуджує колишнім в’язням компенсації за утримання роками в камерах, наприклад, менших за 3 метри. В уряді кажуть, що нині в Україні площа приміщення для утримання на одну особу становить ледь не вдвічі менше, ніж це передбачено європейськими стандартами. 

Мін’юст кілька років впроваджує так званий експериментальний проєкт із відкриття платних камер у СІЗО, частина оплати за які йде на ремонти у звичайних камерах. Утім, за словами деяких правозахисників, у такий спосіб легалізують дискримінацію за майновим станом. Розв’язання проблеми урядовці бачать у будівництві нових місць утримання. 

За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, для розв’язання проблем, на які регулярно звертає увагу української влади ЄСПЛ, потрібно “кілька десятків мільярдів гривень”. 

“Питання – у фінансуванні… Тому поки що нам залишається принаймні покроково демонструвати поступ у цих сферах. Що ми, власне, і робимо”, – каже посадовець. 

Нагадаємо, що під наглядом Ради Європи перебуває понад сім сотень рішень ЄСПЛ проти України. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter