Депутати вимагають знайти відповідальних за евакуацію з Непалу

Дата: 06 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Парламентський комітет з протидії корупції вимагатиме розслідувати, хто керував евакуацією українців з Непалу та скільки це коштувало.

Про це повідомив народний депутат Борислав Береза на своїй facebook-сторінці.

Комітет з протидії корупції прийняв рішення звернутися до Кабміну з вимогою провести службове розслідування за підсумками операції з евакуації українців з Непалу. Кабмін має надати повний список всіх витрат і назвати суму, яка була витрачена в підсумку. А також назвати імена тих, хто планував такий формат евакуації і хто буде нести відповідальність. На розслідування виділений один місяць“, – написав Борислав Береза.

Громадський активіст Ілля Кенігштейн, що перебував з початку землетрусу у Непалі та допомагав вивезти українців, написав на своїй facebook-сторінці, що громадянам під час евакуації видали по одному набору харчів на трьох, а також не надали належної допомоги дитині, хворій на отит. Активіст наводить фото, на якому люди сьогодні під час пересадки у Баку, очікуючи перельоту до Києва, сплять прямо на бетонній поверхні злітної смуги.

“Думаю, що ця рятувальна операція повинна увійти в історію, як найбільш бездарна і цинічна акція держави щодо своїх громадян. Мені здається, що у неї повинна з’явитися своя сторінка в Wikipedia з перерахуванням всіх подій з моменту землетрусу – для науки іншим і майбутнім поколінням“, – зазначив активіст.

Нагадаємо, 25 квітня у Непалі стався землетрус і сходження лавини. Українців, що врятувалися, кілька діб не могли повернути додому: український літак для евакуації пасажирів поламався, і відразу відремонтувати його не змогли, оскільки деталь, яку відправило Міністерство оборони з Києва, виявилася несправною. Потім українському літаку тривалий час не давали дозволу на посадку людей на борт, а на зворотньому шляху під час пересадки у Делі у літаку пробило колесо. Також увагу громадськості привернув той факт, що в.о. голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Зорян Шкіряк, який полетів координувати евакуацію до Непалу, взяв з собою у поїздку свою подругу – ймовірно, за державний кошт.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що відповідальність за ситуацію з поломками літака Іл-76 має нести Міністерство оборони, яке надавало його. Щодо скандалу з супутницею Зоряна Шкіряка Аваков зазначив, що це “цькування, влаштоване у ЗМІ”, у якому він не збирається брати участь, та додав, що, якщо Шкіряк припустився помилок, то відповідатиме за це.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: