Депутати не захотіли переголосовувати закон про Конституційний Суд
Верховна Рада не підтримала обидві постанови про скасування голосування щодо закону про Конституційний суд.
“За” проголосували 54 і 51 народний депутат, повідомляє Українська правда.
Ініціатори – позафракційний депутат від “Свободи” Юрій Левченко та позафракційний Юрій Дерев’янко наголошували на тому, що прийняття закону проходило з “кричущим порушенням регаламенту”.
“Більшість руками екс-регіоналів проштовхнула закон, який дозволяє виконавчій владі узурпувати Коституційний суд”, – заявив Леченко.
Щодо вказаних постанов в.о. голови регламентного комітету Павло Пинзеник зачитав висновок і запросив народних депутатів визначатися шляхом голосування.
Проти постанов про скасування результатів голосування за закон про КСУ виступила й автор поправки про збереження таємної процедури обрання Омбудсмана Ольга Червакова.
Вона продовжує наполягати на тому, що її поправка проголосована, і процедура голосування за уповноваженого з прав людини, за новим законом про КСУ буде таємною.
“Вчора Верховна Рада голосуванням у 227 голосів зберегла таємну процедуру голосування уповноваженого з прав людини. Ця поправка стала тілом закону про Конституційний суд. Про це заявили низка правозахисних організацій та представники офісу омбудсмана… Процедура буде таємною. Крапка”, – заявила нардеп.
Спікер Андрій Парубій натомість зазначив, що в четвер парламент “в непростих умовах, але за повною процедурою” розглянув законопроект про КСУ.
“Хочу нагадати, що я ставив його на розгляд в умовах, коли трибуна була заблокована і з мегафоном переривали виступи. Незважаючи на це кожен з авторів правок, хто був на місцях, отримав слово і мав можливість виступити”, – сказав Парубій.
“Вчора ми продемонстрували, що в непростих умовах можна приймати закон, незалежно від того, підтримуємо ми його чи ні”, – додав він.
Парубій закликав народних депутатів проявляти більше розуміння і поваги один до одного.
Як відомо, у четвер парламент проголосував закон про КС у другому читанні і в цілому.
Перед голосуванням за законопроект в цілому депутати окремо голосували за поправки до нього. Депутат Ольга Червакова запропонувала поправку про збереження процедури таємного голосування під час обрання Уповноваженого Верховної Ради з прав людини (у новому законопроекті про КСУ передбачалось відкрите голосування за кандидатуру омбудсмана в парламенті). Вона зачитала суть поправки вголос і назвала номер поправки 536. Депутати 227 голосами підтримали поправку. Але потім з’ясувалося, що поправка за номером 536 стосується іншого питання. Червакова наполягає, що депутати голосували за текст поправки. Тим більше, що текст поправки номер 536 був поставлений на голосування раніше і він не набрав потрібної кількості голосів.
Народні депутати та правозахисники звернулися до голови Верховної Ради Андрія Парубія з вимогою правильно відобразити результати голосування в остаточному тексті закону “Про Конституційний Суд України” (реєстраційний номер 6427-д).