Денісова занепокоєна станом здоров’я Еміра-Усеїна Куку, який голодує в Росії

Дата: 04 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що звернулася до керівника СІЗО в Ростовській області у зв’язку з погіршенням стану здоров’я фігуранта ялтинської “справи Хізб ут-Тахрір” Еміра-Усеїна Куку.

Про це 4 липня повідомляє прес-служба Омбудсмана.

Емір-Усеїн Куку

“Висловлюю свою стурбованість з приводу погіршення стану здоров’я Еміра-Усеїна Куку і прошу вас вжити всіх необхідних заходів для забезпечення його необхідною кваліфікованою медичною допомогою, а також надати мені актуальну інформацію про стан здоров’я Куку”, – йдеться у зверненні.

Також Денісова зазначила про прохання проінформувати її про результати розгляду звернення.

Емір-Усеїн Куку оголосив голодування 26 червня.

Наприкінці травня Північно-Кавказький окружний військовий суд на три місяці продовжив термін утримання під вартою шістьом фігурантам ялтинської “справи Хізб ут-Тахрір”.

Обвинувачені у цій справі Арсен Джеппаров, Рефат Алімов, Емір-Усеін Куку, Муслім Алієв, Інвер Бекіров і Вадим Сірук були затримані в лютому-квітні 2016 року в Ялті. Їх звинувачують у причетності до забороненої в Росії ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір”.

Російський військовий суд розглядав ялтинську “справу Хізб ут-Тахрір” на виїзних засіданнях у Сімферополі, після чого заарештованих кримчан етапували до Ростова-на-Дону.

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнити фігурантів ялтинської “справи Хізб ут-Тахрір”.

Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею Криму. Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” 2003 року, включивши до списку об’єднань, названих “терористичними”.

Захисники заарештованих і засуджених у “справі Хізб ут-Тахрір” кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані в цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави, що окуповує.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter