Демократичні цінності стали ще популярнішими серед українців, ніж до початку великого вторгнення росіян
Серед опитаних соціологами українців 61% відповів, що демократія є найбажанішим типом державного устрою для України.
Такі дані опитування, проведеного Центром Разумкова.
Дослідники поцікавилися думкою 2016 респондентів віком від 18 років, які живуть на територіях, що контролює український уряд та на яких не ведуть бойових дій.
Окрім понад 60%, для яких демократія є найбажанішим типом державного устрою для України, ще 50,5% погодилися, що “народовладдя для нашої країни важливіше за суворий порядок”. Лише 21% переконаний, що “суворий порядок важливіший за народовладдя”. Щонайменше 47% опитаних, обираючи між свободою та матеріальним достатком, віддали перевагу свободі, а 24% — матеріальному достатку.
Підтримка демократичних цінностей більшою мірою властива тим респондентам, які ототожнюють себе з Україною (71,5% з-поміж них обрали демократію як найкращий устрій для України), тоді як серед тих, хто пов’язує себе зі своїм поселенням, – 52%, з регіоном – 46%. Вважають, що народовладдя для країни важливіше за суворий порядок, відповідно 58,5%, 43% і 41%.
Віддають перевагу свободі перед матеріальним достатком відповідно 53%, 41% і 41%.
Соціологи кажуть, що підтримка демократичних цінностей стала вираженішою, ніж до початку повномасштабної війни.
Нагадаємо, що понад 40% українців відчули погіршення з демократією за президентства Зеленського. Більшість із них переконані, що до цього призвели дії влади.
Як показує соціологія, більшість українців вважає важливим критикувати хибні рішення влади навіть під час війни.