Цивільних громадян Білорусі, які допомагають росіянам окуповувати Україну, помітили тепер на Херсонщині

Дата: 29 Травня 2023
A+ A- Підписатися

На тимчасово окупованих територіях Донеччини та Херсонщини помітили громадян Білорусі, які допомагають Росії загарбати українські регіони. 

Про це розповіли у Центрі національного спротивуі Це підрозділ при Командуванні Сил спеціальних операцій Збройних сил України.  

Завезені росіянами до окупованого Маріуполя будівельники. Фото: Reuters

Інформація про те, що громадяни Білорусі їдуть на окуповані території України, щоб допомагати росіянам, раніше вже надходила з окупованого Маріуполя. 

У місті окупанти займаються приховуванням воєнних злочинів під виглядом реконструкції, а білоруси мали брати участь у цьому. Українські посадовці наголошували, що вестимуть на ТОТ білоруських в’язнів, але не казали, на яких умовах вони там перебуватимуть. 

У Білорусі система ув’язнення передбачає працю, відмовитися від якої неможливо, бо строк за це подовжать. Однак про відправлення в’язнів з країни за кордон офіційно самопроголошена білоруська влада не казала. 

У ЦНС, розповідаючи про участь білорусів в окупації України, не зазначили, що мова йде про ув’язнених. Метою поїздок називають заробляння грошей через скрутну економічну ситуацію у Білорусі. На Херсонщині завезені зайняті спорудженням фортифікаційних споруд, а на Д0неччині – знесенням зруйнованих росіянами будинків. 

Нагадаємо, що чимало цивільних громадян Росії допомагають владі своєї країни окуповувати українські території. До прикладу, російських учителів, які мають навчати дітей за російськими програмами, привозили на Харківщину та до Запорізької області. 

Інша група російських посадовців із Західного Сибіру опинилася на Луганщині.

Також з Росії привозили чимало будівельників. Один з таких навіть вів щоденник, поки перебував у Маріуполі. Його можна прочитати за посиланням

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter