Цього року ми точно побачимо законопроєкт про боротьбу з дискримінацією у сесійній залі – нардепка Олена Шуляк
17 травня, у пʼятницю, відбулося засідання Ради з прав людини, гендерної рівності та різноманіття, що існує при Міністерстві закордонних справ України. Під час заходу депутатка та голова політичної партії “Слуга народу” Олена Шуляк заявила, що цьогоріч законопроєкт №5488 розглядатимуть у сесійній залі.
Про це повідомляє кореспондентка ZMINA, яка відвідала захід.
Шуляк зауважила, що сьогодні Росія воює не лише з Україною, а й з будь-якими проявами демократії. Там переслідують опозиційних політиків, громадських активістів, противників війни та будь-кого, хто має якийсь вільний прояв.
“Кремль, зокрема, переслідує за вільну сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність. Вдумайтеся: рух ЛГБТ у Росії визнаний екстремістською організацією. За звинуваченнями щодо пропаганди ЛГБТ у Росії вже винесено багато вироків.
Чому Путін так цього боїться? Бо це насамперед про свободу поглядів, культурне розмаїття, креативні ідеї, вільний погляд на світ. І це все становить загрозу диктатурі, і суперечить його думці про те, що людина потрібна лише як солдат на загарбницькій війні”, – пояснила нардепка.
За її словами, Україна хоч і знаходиться набагато попереду у питаннях, що стосуються реалізації прав людини, але також має певні проблеми. Так, Шуляк згадала про інцидент, що трапився з бойовим медиком та відкритим геєм Віктором Пилипенком, коли патріарх Філарет відзначив його медаллю “За жертовність і любов до України”, а потім Українська православна церква Київського патріархату анулювала нагороду. Вона наголосила, що таких речей не має бути у цивілізованому світі.
“Щоб стати офіційним членом ЄС нам потрібно встановити курс на толерантність і позбутися дискримінації, зокрема, це має відображатися й у текстах законів, які ухвалюються у парламенті. Що стосується законопроєктів №9103 та №5488 – тут в українського парламенту дуже багато роботи”, – наголосила депутатка.
Вона пояснила те, що сьогодні у ЛГБТ-людей немає можливості приймати рішення за своїх партнерів у критичних ситуаціях, бути опікуном для недієздатного партнера, володіти спільним майном.
“Я впевнена, що потроху доносячи інформацію про важливість ухвалення законопроєкту про цивільні партнерства ми наближаємося до своєї мети”, – додала Шуляк.
Насамкінець вона нагадала, що у парламенті вже зареєстрований законопроєкт №5488, який є не лише євроінтеграційним зобовʼязанням України, а й інструментом захисту людей з вразливих категорій населення від насильства. Нардепка переконана: цьогоріч законопроєкт розглядатимуть у Верховній Раді.
Нагадаємо, що 13 травня виповнилося рівно три роки з моменту реєстрації в парламенті законопроєкту №5488, який мав би сприяти захисту постраждалих від дискримінації та злочинів на ґрунті ненависті. Центр прав людини ZMINA та громадська організація Gender Stream ініціювали звернення від правозахисних організацій до Верховної Ради України із закликом ухвалити його.
Читайте також: Злочинна нетерпимість: з чим пов’язана нова хвиля квірофобних нападів та як цьому запобігти