Цієї ночі військові РФ випустили по Нікополю майже 30 снарядів – троє людей зазнали поранень
У ніч з 17 на 18 вересня армія РФ двічі обстріляла Нікополь на Дніпропетровщині. Зруйновані житлові та господарчі будівлі, троє людей зазнали поранень.
Про це повідомив очільник Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко.
“Вночі росіяни тричі ударили по Нікопольському району – з “градів“ та важкої артилерії. Сам Нікополь накрили вогнем двічі. Близько опівночі туди прилетіли майже 30 російських снарядів. Постраждали троє людей: 49-річна жінка та двоє чоловіків – 26 та 82 років“, – написав Резніченко.
У місті внаслідок обстрілів пошкоджено дитячий садок, кілька магазинів, перукарню, будівлю місцевої адміністрації, декілька десятків багатоповерхівок і приватних будинків, автівки, господарчі споруди, газоводи та лінії електропередач.
Сталося займання на місцевому ринку. Рятувальники вже загасили вогонь.
Росіяни постійно обстрілюють населені пункти Дніпропетровщини, найчастіше ті, що наближені до тимчасово окупованих територій Запорізької та Херсонської областей, зокрема Зеленодольську, Апостолівську та Марганецькі громади.
Як відомо, впродовж 17 вересня російські збройні формування завдали масованих ракетних, авіаційних та артилерійських ударів по території України, внаслідок чого пошкодження дістала інфраструктура понад 30 населених пунктів.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.