Церемонія “Оскар”-2025: вигуки “Слава Україні!” зі сцени та нагороди для фільму з росіянами

Дата: 03 Березня 2025
A+ A- Підписатися

Американська кіноакадемія в ніч проти 3 березня оголосила переможців премії “Оскар”. На 97-й церемонії вручення найбільше нагород отримав фільм “Анора”, у якому знялися російські актори, тоді як українське кіно залишилося без відзнак.

Про це повідомляє видання “hromadske”, посилаючись на список переможців, опублікований на офіційному сайті Американської кіноакадемії.

Фото: Оскар

У категорії “Найкращий фільм” перемогла американська комедія “Анора”, яку зняв режисер Шон Бейкер. Стрічка розповідає історію секс-працівниці, що одружилась із сином російського олігарха. В акторському складі були й росіяни, серед яких Юрій Борисов, відомий своєю роллю в пропагандистському фільмі “Калашников”. Частину цього проєкту знімали в тимчасово окупованому Криму.

Загалом “Анора” здобула п’ять статуеток, зокрема за “Найкращу режисуру”, “Найкращу акторку”, “Найкращий оригінальний сценарій” і “Найкращий монтаж”.

Нагороду за “Найкращу чоловічу роль” отримав Едріен Броді за гру в історичній драмі “Бруталіст”. Фільм розповідає історію угорського єврея-архітектора, який після Другої світової війни змушений був тікати до США. Стрічку також відзначили преміями за “Найкращу музику до фільму” (композитор Деніел Бламберг) та “Найкращу операторську роботу” (Лоу Кроулі).

Найкращим актором другого плану журі назвало Кірана Калкіна, який знявся в трагікомедії “Справжній біль”. Акторка Зої Салдана здобула перемогу в аналогічній жіночій категорії за роль у кримінальному мюзиклі “Емілія Перес”.

У номінації “Найкращий міжнародний фільм” перемогла бразильська стрічка “Я досі тут”, що стало першою в історії цієї країни перемогою на “Оскарі”.

Найкращим документальним повнометражним фільмом визнали “Немає іншої землі” – спільний проєкт палестинських та ізраїльських кінематографістів, який розкриває конфлікт у їхньому регіоні. У категорії короткометражного документального кіно нагороду отримав фільм “Єдина дівчина в оркестрі”.

Серед інших переможців:

  • “Найкращий короткометражний фільм” – “Я не робот”;
  • “Найкращий анімаційний фільм” – латвійська стрічка “Потік. Останній кіт на Землі”;
  • “Найкращий короткометражний анімаційний фільм” – “У тіні кипариса”.

Нагороди в технічних номінаціях розподілилися так:

  • “Найкращі костюми” – Пол Тейзевелл (“Wicked: Чародійка”);
  • “Найкращий адаптований сценарій” – Пітер Строган (“Конклав”);
  • “Найкращий грим та зачіски” – команда фільму “Субстанція”;
  • “Найкраща робота художника-постановника” – команда фільму “Wicked: Чародійка”;
  • “Найкраща оригінальна пісня” – El Mal (“Емілія Перес”);
  • “Найкращий звук” – команда стрічки “Дюна: Частина 2”;
  • “Найкращі візуальні ефекти” – команда стрічки “Дюна: Частина 2”.

Хоча документальна стрічка “Порцелянова війна” Брендана Белломо та Слави Леонтьєва не отримала нагороди, про Україну все ж згадували під час церемонії. Акторка Деріл Ганна, відома за роллю в кіносерії “Убити Білла”, вийшла на сцену і розпочала свою промову словами “Слава Україні!”, а сценарист фільму “Конклав” Пітер Строган з’явився на церемонії з жовто-блакитною стрічкою на своєму костюмі. В інтерв’ю Variety він пояснив, що таким жестом хотів нагадати про необхідність підтримки України та закликав не залишатися байдужими.

Нагадаємо, що з 2024 року, щоб отримати “Оскар” у категорії “Найкращий фільм”, стрічка має відповідати стандартам, пов’язаним, зокрема, з присутністю в ній відповідної кількості героїв тої чи іншої раси, статі чи сексуальної орієнтації. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter