Для номінантів на “Оскар” розробили вимоги щодо раси, статі та ґендеру: що нового?

Дата: 09 Вересня 2020
A+ A- Підписатися

Із 2024 року, щоб отримати “Оскар” у категорії “Найкращий фільм”, стрічка має відповідати стандартам, пов’язаним, зокрема, з присутністю в ній відповідної кількості героїв тої чи іншої раси, статі чи сексуальної орієнтації. 

Про це повідомили на сайті кінопремії. 

Найпрестижнішу нагороду в кінематографі США почали вручати ще 1929 року, однак останні десятиліття премію критикували за расизм, сексизм та гомофобію. На думку критиків, журі “Оскара”, яке складається переважно з білих чоловіків, ігнорує представників інших рас, жінок та ЛГБТ-людей під час вибору переможців.

За підрахунками журналістів, кількість жінок, які отримували нагороду, не перевищує 10% у так званих головних номінаціях. Подібна ситуація склалась і щодо расового питання. Так, у 2016 році в мережі закликали бойкотувати премію через те, що два роки поспіль серед акторів-переможців не було жодного афроамериканця, а за весь час існування нагороди 37 років вони взагалі не отримували ніяких номінацій.

Із 2024 року, щоб отримати номінацію в категорії “Найкращий фільм”, стрічка має відповідати щонайменше двом з таких критеріїв: 

  • принаймні один з головних або важливих другорядних героїв повинен мати азійське, афро- або латиноамериканське походження;
  • щонайменше третина виконавців другорядних ролей мають бути жінками, представниками небілого населення, ЛГБТК+ або людьми з особливостями фізичного або ментального розвитку;
  • головна сюжетна лінія фільму-номінанта повинна бути пов’язана з однією з цих груп населення;
  • представники цих груп мають становити принаймні третину команди фільму, а також обіймати принаймні дві творчі керівні посади;
  • студія, що випустила фільм, повинна надавати можливості платного стажування, навчання та роботи представникам цих груп, а також наймати їх у підрозділи реклами та дистрибуції.

Стандарти, за словами їхніх творців, розроблено, щоб підтримати рівне представництво різних груп населення на екрані й під час створення фільму, а також показати різноманітність аудиторії, яка ходить у кіно.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: