Прокуратура встановила особи 10 військових РФ, які грабували цивільних у Бучі
Правоохоронці встановили та оголосили підозри 10 російським військовослужбовцям, які грабували будинки мешканців Бучанської територіальної громади на Київщині та пересилали награбоване своїм родичам.
Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.
“Встановлено та повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни 10 військовослужбовцям РФ, які розграбували майно цивільного населення Бучанської міської територіальної громади Київської області (ч. 1 ст. 438 КК України). Наразі вирішується питання про оголошення підозрюваних у міжнародний розшук”, – йдеться у повідомленні.
За даними слідства, з 24 лютого по 31 березня військовослужбовці військової частини нацгвардії РФ під час окупації Бучі грабували будинки місцевого населення, забираючи приватне майно городян, яке ніяк не можна використати у військових цілях: від спідньої білизни та одягу до великої побутової техніки.
Після звільнення окупованих територій Київської області, окупанти, відступивши до Білорусі, з міста Мозир пересилали награбоване в Україні майно поштовими відправленнями своїм родичам.
Нагадаємо, російські журналісти-розслідувачі ідентифікували особу одного з можливих убивць беззбройних мешканців Бучі. Ним виявився 37-річний російський військовослужбовець Чингіз Атантаєв.
Журналісти використали кадри з камери зовнішнього спостереження, які опублікувало американське видання New York Times. На цьому відеозаписі камери зафільмували страту 9 беззбройних чоловіків кількома російськими десантниками на вулиці Яблунській, 144 в Бучі.
На цей відеозапис потрапив російський військовослужбовець 37-річний Чингіз Атантаєв.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.