У МінТОТ обіцяють цього року скасувати закон про вільну економічну зону “Крим”

Дата: 17 Січня 2019
A+ A- Підписатися

Чиновники з Міністерства тимчасово окупованих територій цього року хочуть домогтися скасування закону України щодо вільної економічної зони “Крим”.

Про це під час підсумкової прес-конференції відомства повідомив начальник управління з питань АРК та міста Севастополя Сергій Мокренюк, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

Закон “Про створення вільної економічної зони “Крим” та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України” набув чинності 27 вересня 2014 року. Згідно з ним, між Україною та Кримом на 10 років створюються торговельні відносини, працюють окремі правила оподаткування тощо. Закон також наділив Кабмін повноваженнями тимчасово обмежувати поставки окремих товарів (робіт, послуг). Реалізуючи ці повноваження, уряд прийняв постанову №1035, яка суттєво обмежувала перелік особистого майна, яке кримчани хотіли перевезти з собою з окупованого півострова. До червня 2017 року документ дозволяв перевозити особисті речі з тимчасово окупованої території, за винятком 23 пунктів, передбачених статтею 370 МК України. У переліку дозволених були такі пункти, як пейджер, портативний телевізор, лижні палиці, друкарська машинка тощо. Водночас не можна було вивозити кавоварку, мікрохвильову пічку, дриль та навіть чайний сервіз.

“Постанова є процедурним моментом у порівнянні з законом. Минулого року цим питанням у міністерстві займалась окрема людина, яка надсилала листи іншим відомствам з питаннями та пропозиціями. У підсумку ми отримали велику кількість зауважень та зрозуміли: політично ми не зможемо це протягнути. А тому цього року ми працюватимемо над скасуванням закону”, – зауважив він.

Також, за словами Мокренюка, минулого року у відомстві працювали над зміною процедури реєстрації фактів народження та смерті, адже наразі родичам загиблих і померлих українців слід звертатися до суду, щоб оформити офіційне свідоцтво.

“Замість цього ми пропонували адміністративну процедуру: людина приходить до будь-якого органу реєстрації, подає заяву та отримує свідоцтво в той же день. Або отримує офіційну відмову, яку можна нести в суд”, – розповів чиновник.

Проте ідея МінТОТ не отримала підтримки в Міністерстві юстиції, де, за словами Мокренюка, досі бажають бачити лише судовий механізм вирішення цього питання:

“Майже вісім аркушів зауважень отримало наше міністерство. Ми опрацьовуємо їх та найближчим часом відправимо до уряду на розгляд профільного комітету”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter