Чугуївський правозахисник заявляє, що його намагаються дискредитувати, пов’язуючи з наркоторгівлею

Дата: 02 Грудня 2020
A+ A- Підписатися

Адвокат і громадський активіст із Чугуєва на Харківщині Роман Лихачов заявляє, що проти нього в соцмережах розгорнули дискредитаційну кампанію з метою переконати користувачів, що його підозрюють у розповсюдженні наркотиків або представництві інтересів наркоторговців.

Про це він розповів у коментарі виданню ZMINA.

Скриншот із фейсбук-сторінки Романа Лихачова

Як зазначає правозахисник, йому цілий день телефонують друзі пересвідчитися, що все гаразд, оскільки вони побачили його фото в локальних телеграм-пабліках разом з текстом про затримання осіб за підозрою в наркоторгівлі. Згадані повідомлення з’явилися ввечері 1 грудня.

ZMINA знайшла відповідні пости з однаковими фотографіями принаймні у двох пабліках – “Харьков Life” і “Подслушано в полиции”. Водночас у тексті першого просто написано про затримання без будь-яких імен (але фото Лихачова єдине, де обличчя не заретушовано), а в другому прямо вказується, що Роман Лихачов нібито є адвокатом затриманих.

Лихачов каже, що не знає, де було зроблене використане фото з ним, адже він не є ані адвокатом у такій справі, ані підозрюваним. Тож правозахисник має намір подавати заяву до поліції для проведення службового розслідування, оскільки вважає згадані пости спланованою кампанією з дискредитації і перешкоджання його громадській та адвокатській діяльності. 

Водночас на офіційному сайті поліції Харківщини взагалі немає повідомлення ані за 1 грудня, ані за 2 грудня, де б використовувалися ці фото і відео, хоча є щонайменше дві новини про затримання підозрюваних у наркоторгівлі. 

Раніше ZMINA повідомляла про інший інцидент щодо Лихачова.

Так, вночі 26 серпня 2019 року невідомі доставили вінок і сокиру до будинку, де розташована Чугуївська правозахисна група, а також труну до квартири правозахисника із запискою “Ромочко, якщо не припиниш займатися дурницями, наступна (сокира. – Ред.) буде у тебе в голові“.

Тоді йому призначили державну охорону, але майже одразу Лихачов заявив про те, що її відкликали. Пізніше активісту вдалося знову домогтися її відновлення.

Після інциденту Лихачов припустив, що погрози пов’язані з його діяльністю в групі “Мережа антикорупційних центрів”. За його словами, напередодні група заявляла про те, що влада і правоохоронці “кришують” роботу наливайок” у Чугуєві, зокрема торгівлю алкоголем без ліцензії в кафе “Чорна перлина”.

Окрім активної громадської діяльності в Чугуєві, Лихачов вів також справу активіста Михайла Бичка з Чугуївського району, якого знайшли повішеним у лісі в червні 2018 року. Правозахисник доводив, що хлопця вбили, хоча слідство наполягало на версії самогубства. Бичку перед тим також погрожували.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter