Що робити, якщо вас затримали на блокпостах і КПВВ – відеоінструкція
Під час перетину блокпостів або контрольних пунктів в’їзду-виїзду в зоні конфлікту співробітники прикордонної служби можуть виявити проблеми з документами громадян. При цьому люди, які перетинають пункти пропуску, часто не знають про свої права і компетенції силовиків.
“Громадське ТБ Донбасу” підготувало ролик про те, що робити в разі затримання на КПВВ.
Журналісти зазначають, що у разі проблем з документами, що ідентифікують особу, прикордонники не мають права затримувати людей.
“Якщо у вас проблеми з документами: прострочений паспорт чи немає фотографії, вас мають право не пропускати через КПВВ, але не затримувати”, – ідеться в ролику.
Крім того, згідно з інформацією з ролику, перебування в “списках СБУ” або сайту “Миротворець” не є підставою для арешту.
“Якщо вас затримали і викликали правоохоронні органи, має бути складений протокол затримання. Також попередньо на вас повинні відкрити кримінальне провадження та внести його до реєстру досудових розслідувань. А в іншому випадку затримувати допитувати або відвозити у відділення поліції – не мають права”, – підкреслюють автори ролика.
У разі порушення прав при перетині КПВВ слід написати заяву зі скаргою в прокуратуру.
Автори ролика також радять у разі неправомірного затримання дзвонити на гарячі лінії:
СБУ 0800 501 482;
Донбас SOS 0800 309 110;
Уповноваженого Верховної Ради з прав людини 0 800 50 14 20.