“Толерантність дуже пагубна”: чиновник Мінмолодьспорту нав’язує молоді свої гомофобні ідеї

Дата: 06 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Один із членів комісії, що розподіляє кошти на національно-патріотичне виховання в Міністерстві молоді і спорту, відкрито заявляє про свою гомофобну позицію, пропагує свої ідеї серед молоді, закликаючи не бути толерантними. 

Про це повідомило видання Update, яке провело власне розслідування.

Микола Ляхович – начальник відділу національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту та один із членів комісії, що розподіляє держкошти з визначення проектів національно-патріотичного виховання. У червні цього року під час засідання комісії майже півмільйона гривень з бюджету отримали на реалізацію своїх проектів організації “Освітня асамблея” (засновник керівник С14 Євген Карась), “Голосіївська криївка” (серед засновників члени ВО “Свобода” Руслан Андрійко, Лідія Ушій, Радислав Дудка, Дмитро Павлюк) та дитячий табір “Січ-С14” (засновник Володимир Карась, який має однакове прізвище, по батькові та місце реєстрації із засновником С14).

Тоді ситуація викликала незадоволення серед правозахисників та активістів, адже перелічені організації мають стосунок до зривів лекцій, нападів на ЛГБТ-людей та відкрито пропагують ксенофобію. Проте пізніше в міністерстві відхрещувалися від фінансування громадських проектів, які мають ознаку ксенофобії.

Фото зі сторінки Ляховича у Facebook

Журналісти Update знайшли відео виступу Ляховича в молодіжному таборі “Хорунжий”, який фінансується відомством.

“Коли ви будете чути про толерантність та тому подібне, просто майте на увазі, що люди, які про це говорять, просто про це не задумуються або просувають це за певні гранти. Толерантність – це навіть слово неукраїнського походження. Впровадження цього, навпаки, провокує дуже зворотні ефекти.

Є певні нації, які носять у собі певний шовінізм, і от вони дуже-дуже багато дали художників, поетів, філософів, і тому вони на всі інші народи, в принципі, зверхньо дивляться. Тому що їхній вклад у світову цивілізацію вищий, ніж у інших народів.

Толерантність дуже пагубна. Вона знищить Україну як організм. Тому в українців інша цінність, яка не тільки не поступається толерантності, а, з точки духовного, ще й вища, яка називається взаємоповага”, – розповідав чиновник дітям.

Також на сторінці у Facebook Ляхович поширює антинаукові дослідження щодо ЛГБТ, розповідає про зв’язок педофілії з гомосексуальністю та говорить, що терпимість – головна причина загибелі нації.

“Будьте уважні! Неоліберальні/марксистські збочення вже проникають у школи до наших дітей”, – підписав Ляхович свій пост із посиланням на гомофобну колонку Ганни Турчинової.

Ляхович не єдиний український чиновник, який відкрито говорить про свою прихильність до ультраправих ідей. У травні українське МЗС відкликало свого консула з Гамбурга через те, що на своїй сторінці у Facebook він робив перепости малюнків зі стилізованою під український прапор свастикою, а в коментарях до своїх дописів писав, що “фашистом бути почесно”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: