Червоний Хрест заявив, що не гарантував безпеку українським військовим, які виходили з “Азовсталі”

Дата: 04 Серпня 2022
A+ A- Підписатися

Міжнародний комітет Червоного Хреста повідомив, що не гарантував безпеку українським захисникам “Азовсталі”, які згодом опинилися в російському полоні та були вбиті в Оленівці.

Про це йдеться в заяві організації.

Фото: УНІАН

“Ми не гарантували безпеку військовополоненим, які потрапили в руки ворога, тому що це не в наших силах. Ми заздалегідь прояснили це сторонам. Сторони конфлікту зобов’язані забезпечити захист військовополонених від актів насильства, залякування та громадської цікавості, а також від наслідків військових дій. Тільки сторони конфлікту можуть остаточно забезпечити безпеку військовополоненим”, — заявили в МКЧХ.

У Червоному Хресті кажуть, що були “нейтральним посередником” задля безпечного виходу військових із “Азовсталі” у координації зі сторонами конфлікту. Також організація записала всю інформацію про полонених за умови, що згодом буде дозвіл їх відвідувати.

Після загибелі українських полонених в Оленівці Червоний Хрест запросив доступ до колонії та місць, де лікують постраждалих або куди могли перевезти тіла. МКЧХ також запропонував підтримати евакуацію поранених та безплатно передати медикаменти. Але Росія ці пропозиції не підтримала.

У Червоному Хресті розповіли, що відвідували Оленівку один раз, у травні, щоб доставити цистерни з водою. Але тоді вони не мали доступу до військовополонених, яких утримували на індивідуальній основі.

Нагадаємо, що 29 липня патронатна служба “Азову” підтвердила загибель своїх полонених бійців внаслідок обстрілу колонії в окупованій Оленівці Донецької області. Генштаб ЗСУ зазначив, що Росія здійснила артобстріл колонії, щоб приховати катування і вбивства полонених, а також звинуватити ЗСУ у скоєнні “воєнних злочинів”. А за інформацією Медійної ініціативи за права людини, у колонії в Оленівці стався вибух, а не обстріл.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter