Червоний Хрест уже місяць не допускають до місця теракту в Оленівці

Дата: 01 Вересня 2022
A+ A- Підписатися

Міжнародний комітет Червоного Хреста досі не отримав доступу до місця вбивства українських військовополонених у колонії Оленівки, хоча прагне туди потрапити.

Про це повідомив генеральний директор МКЧХ Роберт Мардіні на пресконференції у Києві.

Роберт Мардіні. Фото: EPA

“Минув місяць з моменту обурливого нападу на Оленівську виправну колонію. Всупереч активним конфіденційним перемовинам, нам не було надано доступу до військовополонених, що постраждали від нападу, і ми також не маємо гарантій безпеки, необхідних для здійснення цього відвідування. Ми докладаємо великих зусиль, щоб це змінити”, – сказав Мардіні.

За його словами, він знає, що в людей є питання щодо ролі МКЧХ в Україні, і вважає за потрібне пояснити, що не входить до компетенції організації. Зокрема, Мардіні зауважив, що МКЧХ не може нікого примусити до виконання норм Третьої Женевської конвенції про поводження з військовополоненими у цьому чи будь-якому іншому збройному конфлікті.

“За це відповідають сторони, особливо в умовах міжнародного збройного конфлікту. Подобається їм це чи ні, на воюючі сторони покладено обов’язок виконувати норми, з якими вони погодилися. МКЧХ як гуманітарна організація не в змозі примусити до дії уряди чи збройні сили. Ми не маємо зброї. Ми не політики”, – зазначив генеральний директор МКЧХ.

Нагадаємо,  що 29 липня патронатна служба “Азову” підтвердила загибель своїх полонених бійців внаслідок обстрілу колонії в окупованій Оленівці Донецької області. Генштаб ЗСУ зазначив, що Росія здійснила артобстріл колонії, щоб приховати катування і вбивства полонених, а також звинуватити ЗСУ у скоєнні “воєнних злочинів”. 

Водночас Міжнародний комітет Червоного Хреста повідомив, що не гарантував безпеку українським захисникам “Азовсталі”, які згодом опинилися в російському полоні та були вбиті в Оленівці. У Червоному Хресті кажуть, що були “нейтральним посередником” задля безпечного виходу військових із “Азовсталі” у координації зі сторонами конфлікту.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter