Через вихід Росії із “зернової угоди” заблоковані понад 200 вантажних кораблів

Дата: 31 Жовтня 2022
A+ A- Підписатися

Через вихід Росії із “зернової угоди” в портах застрягли 218 вантажних кораблів, водночас Україна не зупиняла рух суден навіть після обстрілу росіянами українських портів.

Про це повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури України на своїй сторінці у фейсбуку.

Джерело: pixabay.com

У відомстві уточнили, що з усієї кількості кораблів 95 уже вийшли з українських портів та очікують на перевірку в Стамбулі, 101 – чекає інспекції, щоб зайти до українських портів, 22 судна чекають на вихід з українських портів.

“Українська сторона не зупиняла рух вантажів через “зерновий коридор” навіть попри російські військові атаки на портову та енергетичну інфраструктуру. Також було зафіксовано 15 випадків наближення російських БПЛА та літаків на заборонену дистанцію до цивільних суден, що беруть участь в ініціативі”, – заявили в міністерстві.

Українські урядовці наголосили на тому, що росіяни тривалий час навмисно чинять перешкоди для роботи “зернової угоди”, створивши штучну чергу з більш ніж сотні кораблів через повільні перевірки.

Угоду про розблокування експорту українського зерна морським шляхом підписали 22 липня 2022 року в Туреччині. Перед цим радник голови Офісу президента Михайло Подоляк наголошував, що Україна підписує угоди з ООН і Туреччиною, а не безпосередньо з РФ.

Росія підписала документ з ООН і Туреччиною окремо.

Документ не передбачав жодного супроводу суден із зерном російськими кораблями та присутності представників країни-агресора в українських портах. Всі перевірки здійснюватимуть спільні групи в турецьких територіальних водах “у разі виникнення такої потреби”, сказав він.

Уже 23 липня, наступного дня після підписання ініціативи, Росія атакувала порт Одеса, наступну атаку російські військові вчинили на порт 23 вересня. Атаки на енергетичну інфраструктуру з боку окупантів знеструмили портову інфраструктуру, проте Україна не припинила дії угоди навіть після цього.

Росія ж вирішила тимчасово зупинити дію договору через обстріл кораблів у бухті окупованого Севастополя вранці 29 жовтня. Через це судно IKARIA ANGEL з 40 тисячами тонн пшениці 30 жовтня не змогло вийти з українського порту. Продукція на його борту призначалася для жителів Ефіопії, які перебувають на межі голоду.

Польща та Європейський Союз висловили готовність допомогти Україні з експортом зерна після припинення Росією дії “зернової угоди”.

Раніше ZMINA детально розповіла, як Росія інструменталізує голод у країнах Африки у своїй неспровокованій та незаконній війні. Окупаційні збройні сили РФ викрадають українське зерно і вивозять його через тимчасово окупований Крим, зокрема до Сирії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter